Za ławą jury zasiedli:

Paweł Herod - przewodniczący jury, jest wykładowcą muzyki, dyrygentem chórów, organistą w sercańskiej parafii w Krakowie-Płaszowie.

s. Karolina Dobosz SBDNP (służebniczka dębicka) - katechetka, duszpasterz młodzieży, kocha góry, dziką przyrodę, spacery, rower i Pismo Święte, prześlicznie śpiewa i gra na flecie.

ks. Franciszek Wielgut SCJ (sercanin) - ojciec duchowny w seminarium,  biblista, pasjonat fotografii, rowerów i gór, niezwykle utalentowany muzycznie.

Rafał Nowowiejski - lider wspólnoty RSMu w Bełchatowie, animator muzyczny, pasjonat liturgii i Ani Wyszkoni, śpiewał z NiemaGOtu i Siewcami Lednicy.

Natomiast udział wzięły następujące scholki (z utworami):
1. Schola z Krakowa (MB Fatimska), Dzieci Maryi - Niepokalana Słoneczna Pani
2. Schola z Krakowa (NSPJ), Dzieci Maryi - Ty jesteś Panie
3. Schola z Kalisza - Ucieczka z Egiptu
4. Schola z Koszyc Małych - Dziewico Święta
5. Schola z Bełchatowa, Vox Miriam - Duch Święty niech jednoczy nas
6. Schola z Pliszczyna - Nasz Bóg jest wielki
7. Schola z Florynki, Iskierki Maryi - Chwalcie Pana niebios

Od początku do końca była to zdrowa i pełna zabawy rywalizacja. Uczestnicy mieli czas do godziny 20:00 dnia 6.11, by nadesłać swoje występy konkursowe. Dzień później wykonania zostały przekazane w ręce jury. Natomiast dwa dni później zostały umieszczone w internecie, by to internauci mogli przyznać nagrodę publiczności.

Każda schola mogła zdobyć 120 punktów (od każdego jurora po 30). Schole były oceniane za czystość i technikę śpiewu, aranżację i ogólną prezencję. Każdy juror miał do przydzielenia też od 0 do 6 pkt według swojego uznania. Nagrody zostały uzgodnione z osobami odpowiedzialnymi za schole. Już 10.11 zostały ogłoszone wyniki, a tak brzmiał werdykt:
1. miejsce: Pliszczyn  – 107 punktów. Nagrodą było dofinansowanie do zakupu strojów dla scholi.
2. miejsce: Kraków NSPJ – 96 punktów. Nagrodą były instrumenty perkusyjne.
3. miejsce: Koszyce Małe – 95 punktów. Nagrodą była niespodzianka.

Nagrodę publiczności otrzymał Bełchatów (dokładnie 1 506 ważnie oddanych głosów). - Nagrodą była niespodzianka.

Przyznano również nagrodę specjalną dla scholi z Kalisza - za fair play i wzorowy przykład tego, co w chrześcijaństwie rozumiemy jako uczciwość. Gdy tylko okazało się, że na ich nagraniu pojawiają się wątpliwe głosy, sami zaoferowali, że będą sprawdzać każde konto i liczyć głosy, które im się NIE NALEŻĄ. Wiedzieli, że sami pozbawiają siebie zwycięstwa. - Nagrodą była niespodzianka.

Schole z Florynki i Krakowa MBF otrzymały nagrody za uczestnictwo.

Gratulujemy wszystkim scholkom odwagi i osiągnięć, czekamy na kolejne sukcesy oraz dziękujemy za "przesłanie" nam tej radości i pozytywnej energii. Z pewnością był to festiwal pełen emocji i na długo pozostanie w pamięci wielu osób, a w szczególności tych zdolnych dzieci...