Widząc ten nagłówek, skojarzenia jakie występowały w głowach przynajmniej niektórych uczestników były różne, zdarzały się i takie mówiące wprost, że te rekolekcje to będzie porażka, a sam Kościół nie powinien poruszać zagadnień związanych z seksualnością.

Wszystkie te opinie okazały się bardzo nietrafne. Tematyka rekolekcji była bardzo urozmaicona: poruszany był chociażby temat metod antykoncepcyjnych czy chociażby temat mitów i faktów w Biblii na temat seksualności. Patrząc na to jak bardzo uczestnicy byli zaciekawieni tematem i jak bardzo intensywna i zażarta była dyskusja, nie udało się poruszyć wszystkich tematów jakie były zaplanowane na te 3 dni. Wskazuje na to chociażby fakt, iż w sobotę odbiorcy trwali przy rozmowach nawet do godziny 22:00. Ma to oczywiście swoje plusy, ponieważ zostawia pewne pole manewru na ewentualne następne dni skupienia właśnie o seksualności. 

Na sam koniec, podsumowując całe rekolekcje, osoby opowiadające się sceptycznie stwierdziły, że bardzo myliły się co do swoich przekonań, tym samym wskazując jak bardzo były nieświadome co do niektórych zagadnień pokazując, że żyły w błędnych przekonaniach.

Poniżej fotorelacja z tychże dni skupienia w Drzewocinach obok Bełchatowa.