Nowa nazwa sercańskich czuwań

Chyba każdy z nas był na sercańskim czuwaniu młodzieży. Dobrze znamy to wydarzenie, które w naszej tradycji ma swoje miejsce i nie wyobrażamy sobie tego, że nie spotkamy się w ciągu roku po Sercańskich Dniach Młodych.Tegoroczne jesienne spotkanie młodzieży nazwaliśmy Nocą Nadziei. Bardzo chcemy, abyśmy pod tą nazwą przeżywali kolejne jesienne spotkania po Sercańskich Dniach Młodych. Z kolei wiosenne czuwanie, jak już wiecie, nazwaliśmy Nocą Światła, nawiązując do paschalnego okresu, w którym przeżywamy Zmartwychwstanie Jezusa i Jego zwycięstwo nad złem. 

Dlaczego Noc Nadziei?

W doborze treści jest inspirowana tajemnicą Wcielenia Syna Bożego. Bóg stał się człowiekiem w historii, spotykał na swojej drodze ludzi z konkretną życiową historią. Doświadczenie tego spotkania, które rozpoczęło się w Betlejem i trwając do dziś, inspiruje nas do tworzenia przestrzeni – wydarzenia - w którym uczestnik Nocy Nadziei będzie mógł doświadczyć spotkania z Żywym Bogiem. Chcemy pozwolić Wam usłyszeć Dobrą Nowinę, doświadczyć mocy sakramentów świętych, modlitwy oraz piękna wspólnoty w tym momencie życia, w którym jesteście właśnie teraz. Spotkanie z Bogiem nie jest jedynie zapowiedzią czegoś przyszłego, ale dokonuje się dzisiaj.

O czym będzie tegoroczna Noc Nadziei?

Temat brzmi: Poszukując nieszczęścia...

Spotkanie w Krakowie będzie odpowiedzią na potrzebę poszukiwania szczęścia, jaką każdy z nas w sobie nosi. Człowiek poszukując spełnienia i chcąc osiągnąć w swoim życiu szczęście musi dokonywać wyborów. Bywa i tak, że to co jest grzechem, jawi się jako coś co może nas uszczęśliwić. Chcemy spojrzeć na grzech jako sposób poszukiwania szczęścia, ale jako taki sposób, który nie prowadzi nas do upragnionego celu.

W czasie Nocy Nadziei pragniemy spotkać Jezusa – Syna Bożego, który zaprasza nas na drogę dającą spełnienie, doświadczenie prawdziwej miłości, a co za tym idzie – poczucie bycia szczęśliwymi. Będziemy przyzywać mocy Ducha Świętego, który daje szczęście bez miary.

Plan wydarzenia

19:00 – 19:20 – rozpoczęcie, ks. Damian Płatek SCJ, proboszcz oraz młodzież, prezentacja grup

19:30 – 20:00 - Poszukując szczęścia nie zawsze trafiamy do celu! Ks. Bartosz Wronikowski (konferencja)

20:15 – 20:45 – Szczęścia bez miary! Daj nam Duchu Święty! Barbara Turek 

21:00 – 22:00 – Przerwa, posiłek

22:15 – 22:35 – Panie, Ty chcesz mi umyć nogi? (J 13, 6b). Przygotowanie do spowiedzi.
Ks. Wojciech Olszewski SCJ i młodzież RSM Fatimska

22:35 – 23:45 – Adoracja i uwielbienie prowadzone przez Basię Turek, okazja do spowiedzi

24:00 – Msza święta niedzielna, przewodniczenie i homilia Ksiądz Prowincjał

Pokażcie nam się!

Nie chcemy być dla siebie anonimową grupą osób, które gromadzą się w jakimś kościele. Chcemy być wspólnotą! Dlatego prosimy Was abyście nagrali video (może być telefonem :)), w którym powiecie nam skąd przyjechaliście! Organizatorzy zaproponowali, by nagrać coś na wesoło, albo coś, co będzie Was charakteryzowało. Sami zdecydujcie! 

Długość filmu max. 45 sekund; w orientacji poziomej; zwróćcie uwagę, czy dźwięk się dobrze nagrał.  Materiał przyślijcie nam na adres sercanskiepl@gmail.com do 10 października! Czekamy na Wasze nagrania!

Jeśli przyjeżdzasz indywidulanie, to zaproszenie jest również do Ciebie! Pokaż nam się na video i przywitaj z uczestnikami! Formę wybierz taką w jakiej czujesz się najlepiej.

Daj nam znać!

Dla lepszej organizacji i możliwości przygotowania posiłku prosimy o zgłoszenia grup do 15 października, na adres: artur-makara@wp.pl

Spotkanie jest otwarte i darmowe, każdy zainteresowany może przyjechać do Krakowa na Fatimską!

Miejsce: Tutaj będzie Noc Nadziei 21 października 2023 r. 

Do zobaczenia w Krakowie!