Skąd pomysł?

Pomysł na festiwal scholek zrodził się z doświadczenia braku. W pewnym momencie zorientowaliśmy się, że mamy w duszpasterstwie mnóstwo propozycji dla młodzieży (Noc Nadziei i Noc Światła, Sercańskie Dni Młodych, zjazdy weekendowe RSMu, rekolekcje na nartach i żaglach), sporo propozycji dla ministrantów (turnieje ping-ponga i piłki nożnej, rekolekcje weekendowe), ale schole nie mają żadnej przestrzeni, w której mogłyby się spotkać i formować. Schole to są w końcu grupy parafialne, które się regularnie spotykają, stale angażują i w niejednym wypadku zrzeszają duże ilości dzieci. Doświadczając tego braku zaczęliśmy się zastanawiać, co można z nim zrobić. Doprowadziło to do decyzji o zorganizowaniu konkursu Wyśpiewam serce.

Co jest naszym celem?

Konkurs służy przede wszystkim temu, by zmobilizować dzieci na parafiach do regularności i do ćwiczeń śpiewu, bo żeby na festiwalu się dobrze zaprezentować, to trzeba postarać. Wspólny zjazd i rywalizacja to poza tym świetna okazja do tego, by dzieci się poznały i zobaczyły jak śpiewają inne zespoły. Wreszcie wspólne spotkanie daje możliwość nauczenia się razem jakiejś piosenki.

Kogo zapraszamy?

Festiwal powstał z myślą o naszych, sercańskich parafiach, ale nie zamykamy się na innych. Jeśli jakaś schola nie z naszego środowiska chce przyjechać i wziąć udział, to oczywiście zapraszamy.

Zgłoszenia

Należy przesłać do dnia 12.11.2023 r. na adres mailowy: jkopystynski.scj@gmail.com.

W zgłoszeniu należy zawrzeć następujące informacje:
- napisać nazwę scholii i parafię oraz kilka słów na temat zespołu; 
- podać tytuły piosenek, ilość występujących osób, informację o używanych instrumentach; 
- zadeklarować nocleg podając liczbę osób lub jego brak; 
- załączyć zdjęcie scholii. 

Czas i miejsce wydarzenia

Festiwal odbędzie się w sobotę 18.11.2023 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach, ul. Szkolna 43

Pozostałe informacje zawarte są w regulaminie festiwalu Wyśpiewam Serce, z którym należy się zapoznać.

ZOBACZ REGULAMIN