DOJAZD: aby dojechać do Pliszczyna, z jakiegokolwiek miejsca w Polsce (lub zagranicą), należy obrać kierunek na Lublin, następnie odnaleźć Zamek Lubelski. Z przystanku przy Al. Tysiąclecia odjeżdża autobus linii 22. Upewnij się, że dojeżdża on do samego Pliszczyna. Jeśli jedziesz własnym środkiem transportu, należy obrać kierunek na Lublin, a następnie kierować się drogą na Włodawę, Łęczną aż do Wólki, gdzie trzeba skręcić w lewo, na Pliszczyn (chyba, że GPS poprowadzi inaczej :)).

WARTOŚCIOWE PRZEDMIOTY: jeśli zabrałeś ze sobą cenne rzeczy, nie zostawiaj ich w namiocie. Noś je przy sobie lub oddaj do depozytu swemu opiekunowi. Używanie sprzętu RTV na polu namiotowym jest niewskazane.

EKWIPUNEK: na SDM-u panują warunki biwakowe, dlatego należy zabrać ze sobą namiot, śpiwór, ciepły ubiór, przybory toaletowe, menażkę, kubek, sztućce (3 ostatnie, jednorazowe można zakupić w sklepiku). Warto zabrać także Pismo św., różaniec, przybory do notowania.

WYŻYWIENIE: podczas SDM wyżywienie zapewniają organizatorzy. 

KULTURA OSOBISTA: należy oczekiwać cierpliwie w kolejce, jeśli zajdzie taka potrzeba, a posiłki spożywać tylko na terenie jadalni - nie na polu namiotowym. Chodzi tu o mrówki. Jeśli znajdą okruchy w namiocie, to na pewno będą chciały je wziąć. I będziesz miał/miała wtedy lokatorów w namiocie. Z tego samego powodu odradzamy trzymanie w namiocie słodyczy.

PUNKTUALNOŚĆ: przybywanie na czas i przestrzeganie planu dnia ułatwi dobre przeżycie spotkania.

ADORACJA: każdego dnia, w domowej kaplicy, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do osobistej modlitwy.