Sercańskie Dni Młodych

Zostaliśmy zachęceni do wędrówki po świętość

SDM XII      Autor: [ ] 0

Spotykamy się po raz dwunasty pod pliszczyńskim niebem. Ci z Was, którzy czytają teraz ten tekst i kiedyś przyjeżdżali na Sercańskiej Dni Młodych na pewno żałują, że nie są dziś z nami. Nie zamartwiajcie się, my też za Wami tęsknimy. Brakuje nam Waszych roześmianych twarzy, Waszego głosu i ciepłych dłoni. Wy, którzy nigdy wcześniej nie słyszeliście o Sercańskich Dniach Młodych i na tą stronę trafiliście przypadkiem, pamiętajcie, że za Was też się modlimy. Jednym słowem pozdrawiamy Was gorąco. Jesteście na pewno ciekawi, co u nas słychać!

Przybyliśmy z całej Polski, między innymi z Bełchatowa, Sosnowca, Jaworzna, Krakowa, Gołębia, Stadnik, Lublina Stopnicy, Koszyc Małych… Chcemy w ciągu tego tygodnia rozpocząć wędrówkę po świętość.

Pieśniami i tańcami rozpoczęliśmy XII SDM. Na wstępie zostały odczytane słowa z listu świętego Piotra. To z nich zostało zaczerpnięte hasło tegorocznego spotkania „Świętymi bądzcie”. Zostaliśmy zachęceni do wędrówki po świętość. Po tej trudnej ścieżce nie idziemy sami. Naszymi przewodnikami są Jan Paweł II i ojciec Leon Jan Dehon. Aby zrozumieć, że świętość jest dla każdego z nas wśród wielu portretów świętych umieszczonych w dekoracji, znajdują się również puste miejsca czekające na nasze pokolenie – na nas uczestników XII SDM-u i Was żyjących w różnych zakątkach świata, z różnym bagażem doświadczeń. Ojciec święty Jan Paweł II przekonywał nas o tym, wynosząc na ołtarze coraz to liczniejsze zastępy świętych i błogosławionych, którzy w przeróżny sposób okazywali Bogu miłość i wierność w codziennym życiu.

Po rozpoczęciu naszego spotkania zgromadziliśmy się na trawie, gdzie czekały przygotowane na białych obrusach tace z ciastem. Tak jak kawałki ciasta przywiezione z różnych miejsc Polski zostały położone obok siebie, tak i my, chociaż przybyliśmy z różnych stron, chcemy tworzyć jedność.

Uczestnicy XII SDM-u

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015