Sercańskie Dni Młodych

Wytrwaj i walcz!

SDM XXVI, świeżości - bądź na bieżąco!      Autor: [ ] 0

Czwartkowy poranek Sercańskich Dni Młodych, rozpoczęty tradycyjną radiową pobudką przyniósł ze sobą radosną wiadomość. Nie pada! Kiedy prawie całą noc jest się zmuszonym do nasłuchiwania grzmotów a ścianki namiotu prześwietlają błyskawice to taka prozaiczna wiadomość może zdziałać cuda. 

Po porannej modlitwie przyszedł czas na kolejny dzień pracy w grupach. Uczestnicy starali się zrozumieć czym jest a czym nie jest przebaczenie. Razem z opiekunami grup zastanawiali się nad tym jak wiara wpływa na naszą umiejętność wybaczania innym wyrządzonych krzywd. 

Czwartkowa Eucharystia jest zawsze bardzo wyjątkowym wydarzeniem podczas Sercańskich Dni Młodych ponieważ w jej trakcie odbywa się przyjęcie nowych członków do Ruchu Sercańskiej Młodzieży oraz przyjęcie krzyży po dwuletniej formacji. W tym roku RSMowa rodzina powitała dziewięciu nowych członków. Mszy świętej przewodniczył ksiądz Sławomir Knopik SCJ, wikariusz prowincjalny. Poruszył on temat czwartego warunku dobrej spowiedzi: mocnego postanowienia poprawy. „Bóg nie zwalnia człowieka z walki. Bóg pozwala spojrzeć z innej perspektywy. Pokazuje, co będzie jeśli człowiek wytrwa w walce.” Tymi słowami ksiądz zachęcił uczestników by nie zniechęcali się niepowodzeniami i z wytrwałością dążyli do celu jakim jest zjednoczenie z Bogiem.

Czym byłby czwartek na SDMie bez Dehoniady? Kabaret, grill, zabawy prowadzone przez niezastąpionych „Wodzirejów z Krakowa” i oczywiście dyskoteka! Bal Kapitański na Łodzi Piotrowej ma w sobie to coś. Bawimy się tam wszyscy razem- uczestnicy razem z opiekunami, animatorami, księżmi, ale także mieszkańcami Pliszczyna, których zapraszamy, aby wyrazić naszą wdzięczność za pomoc w przygotowaniu Sercańskich Dni Młodych. Jeszcze raz wielkie dzięki!

Galeria zdjęć

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015