Sercańskie Dni Młodych

Wtorek – „Zwierciadło przejrzystości”…

SDM XIX      Autor: [ ] 0

GORĄCE SŁOŃCE PRZYWITAŁO MŁODZIEŻ W PLISZCZYNIE…

Dzisiejszy poranek przywitał nas upalną pogodą, a przedwe wszystkim gorącym słońcem =) Bardziej lub mniej rozbudzeni udaliśmy się na wspólną modlitwę, którą pod wiatą poprowadził ks. Wojciech Mazur z Kraśnika. Zespół muzyczny podjął się nauki śpiewania Jutrzni wszystkich ponad 800 uczestników, co ku zdziwieniu niektórych udało się naszemu zespołowi muzycznemu bez żadnych problemów =) Naszą poranną modlitwę zakończył śpiew przed śniadaniem, na którym kanapki znikały wręcz w oka mgnieniu! Jednak większość osób już podczas wspólnego posiłku nie mogła doczekać się konferencji, którą miał poprowadzić Arkadio =)

                                                                                                                                                                                   Kinga Kępa

„WSZYSCY KALAMAJĘ MAMY” DZIĘKI ARKADIO!

Po obfitym śniadaniu, podczas którego chyba po raz pierwszy w historii na pliszczyńskich stołach zagościły różne rodzaje… ogórków, nadeszła chwila również na pierwszą konferencję podczas XIX Sercańskich Dni Młodych, której gościem był Arek „Arkadio” Zbozień, rymujący od 12 roku życia, autor ponad 200 utworów, który nagrywał z raperami z całej Polski =) Arkadio przyjechał do Pliszczyna z całą swoją ekipą MO-REcords, w skład której wchodzą jego starszy brat Kamil i ich koledzy =) Tematem konferencji były słowa: „Brudny – wybielony”.

Nasz specjalny gość dnia zachęcał gorąco zgromadzoną pod wiatą młodzież, ile miał sił i tchu w gardle do tego, aby każdy z nas odkrywał swoje pasje i pielęgnowałphoca_thumb_l_03_07_12_wtorek-16

otrzymane od Boga talenty bez względu na wiek czy możliwości =) Każdy młody człowiek powinien zajmować się tym, co lubi, kocha i bez czego nie może żyć. Po Arkadio przemówił do nas Kamil, będący wielkim wsparciem dla swojego młodego, 22-letniego brata, który szybko wybił się na polski rynek rapowy! =) Zaapelował do nas z całego serca, aby walczyć o swoje pragnienia, a przede wszystkim wierzyć w samych siebie, bowiem w dzisiejszych czasach młodzi nie ufają sobie samym i nawet nie próbują odkryć swojego potencjału i możliwości, które gdzieś głęboko w nich drzemią… Po tych mocnych, a zarówno wzruszających słowach Kamila przyszedł czas na prawdziwe show, jakiego dawno w Pliszczynie nie widzieliśmy i w jakim dawno nie uczestniczyliśmy =) Arkadio całkowicie porwał wszystkich uczestników w rytm rapu i hip-hopu, chwaląc swoim śpiewem i talentem Najwyższego. Wszystkie wykonane przez niego utwory, a zwłaszcza „Kalamaja” na bardzo długo utkwią w naszej pamięci =) Zainspirowani świadectwem Arka nasi przedstawiciele postanowili wyrazić mu wdzięczność za obecność w równie oryginalny sposób, rapując swoje podziękowanie w imieniu nas wszystkich =) Po zakończeniu konferencji Arkadio jeszcze długo nie mógł wyjść ze sceny naszej pliszczyńskiej wiaty, podpisując nieustannie swoje płyty nowym jego fanom, których z całą pewnością po tym występie mu przybyło =) Arkowi, jego bratu Kamilowi i ich kolegom z zespołu życzymy dalszego pogłębiania swoich talentów przy pomocy Bożego błogosławieństwa, a wszystkich naszych czytelników już teraz gorąco zachęcamy do obejrzenia na youtubie naszego wywiadu z Arkadio oraz filmików z konferencji, które w Internecie pojawią się w późnych godzinach nocnych =)

                                                                                                                                                                      Tomek Siedlecki

wywiad z ARKADIO

 

WARSZTATY SZANSĄ ODKRYWANIA I POSZERZANIA TALENTÓW!

phoca_thumb_l_03_07_12_wtorek-44Po energetycznym występie Arkadio pod wiatą w Pliszczynie miał miejsce „Kogel-mogel”, polegający na przedstawieniu oferty warsztatów tegorocznego SDM-u, które prowadzone będą od dziś do piątku, kiedy to wszyscy na własne oczy obejrzymy i na własne uszy usłyszymy efekty działań poszczególnych grup warsztatowych =) Wachlarz zajęć został powiększony o kilka nowych pozycji! =) Każdy uczestnik mógł wybierać, np. w warsztatach improwizacji teatralnej, wokalnych, poruszających trudne tematy, zumba, beatbox, artystycznych, sportowych czy psychologicznych, które prowadzą prawdziwi specjaliści =) Każdy ma możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Aktualnie rozpoczynją się już pierwsze warsztaty, dlatego też życzymy uczestnikom satysfakcji i cudownych owoców tych interesujących spotkań, które pozwalają odkrywać i poszerzać talenty =)

                                                                                                                                                                                 Kinga Kępa

 

NIE BYĆ „NIEDOWIARKAMI”, JAK ŚW. TOMASZ…

Pierwsza Msza Święta XIX SDM-u już za nami =) Wzięli w niej czynny udział wszyscy kapłani zgromadzeni w Pliszczynie. Wszyscy razem przeżywalismy dzisiaj liturgicznephoca_thumb_l_03_02_12_wtorek-89

święto Św. Tomasza Apostoła. Głównym celebransem Eucharystii był proboszcz z parafii Świętego Ducha w Lublinie – ks. Marek Urban, który jest również odpowiedzialny za Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w tym samym mieście. W swojej homilii odwołał się do patrona dnia dzisiejszego, który został okrzyknięty „niedowiarkiem” po tym, jak nie chciał uwierzyć w Zmartwychwstanie Chrystusa. Ks. Marek polecił nam, abyśmy nie byli „niedowiarkami”, lecz wierzącymi ludźmi, dla których wiara będzie stanowiła pełnię życia duchowego. Liturgię Mszy Świętej obstawiła młodzież z Biskupiaka =) Podczas Eucharystii towarzyszył nam niesamowity upał, lecz dla chcącego nic trudnego – daliśmy radę! =)

                                                                                                                                                                                Kinga Kępa

CZAS UCIECZKI Z POKOJU KRZYWYCH ZWIERCIADEŁ….

Sercańskie Dni Młodych to nie tylko mocne konferencje, energiczne koncerty czy pobudzające do życia warsztaty =) Sercańskie Dni Młodych to także czas na wyciszenie, refleksję i nawrócenie =) Doskonała okazja ku temu, aby nieco przystopować i ochłonąć po całym dniu, pojawiła się we wtorkowy wieczór, kiedy to w Pliszczynie odbyło się nabożeństwo pokutne. Poprowadził je ks. Michał Olszewski SCJ, który jest egzorcystą, a na co dzień pełni funkcję socjusza nowicjuszy w Nowicjacie Księży Sercanów w Stopnicy =) W swojej wprowadzającej do nabożeństwa konferencji zaznaczył, że bardzo wiele ludzi w dzisiejszych czasach jest „zamkniętych” w pokojach wypełnionych krzywymi zwierciadłami, które zniekształcają prawdziwy obraz rzeczywistości. Są to ludzie, żyjący w zakłamaniu o samych sobie, co często prowadzi ich do zagubienia, a nawet do zniewolenia… Bóg jednak daje takim ludziom szansę ucieczki z pokoju krzywych zwierciadeł. Jest nią Sakrament Pokuty. I dzisiaj właśnie każdy młody człowiek, który tutaj przyjechał, a który nieco zabłądził w swoim życiu, mógł uciec z takiego pokoju fałszu, mógł porzucić lustra, które ukazywały jego zniekształcony obraz, mógł pozostawić swoje grzeszne życie… Bezpośrednim wprowadzeniem do Sakramentu Pojednania była modlitwa wstawiennicza poprowadzona przez ks. Michała. Po niej wszyscy chętni mogli wyspowiadać się, a następnie otrzymać w miejscu obtoczonym lustrami pokazującymi już prawdziwy, rzeczywisty obraz, osobiste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na kolejne dni swojego życia, a zarazem pobytu w Pliszczynie =) Dzisiejszy pierwszy pełny dzień XIX Sercańskich Dni Młodych zakończyła tak samo, jak wczoraj bajka na dobranoc ks. Kazimierza Dadeja SCJ =)

                                                                                                                                                                         Tomek Siedlecki

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015