Sercańskie Dni Młodych

Wtorek – Pokój z Bogiem

SDM XX      Autor: [ ] 0

„ On prawo i sprawiedliwość miłuje, ziemia jest pełna Jego łaski”

Rozpoczął się już drugi dzień SDM-u noszący nazwę POKÓJ Z BOGIEM. Pierwszy poranek rozpoczęliśmy jutrznią pod wiatą. Modlitwie przewodniczył Ks. Wojciech Mazur. Po krótkiej homilii wprowadzającej do dnia wysłuchaliśmy kazania mówiącego, że największego pokoju doświadczamy podczas korzystania z sakramentów świętych: Eucharystii i Spowiedzi. Kolejnym punktem programu jest „Pokój Gwiazdy” z udziałem Muńka (T.Love), czekamy z niecierpliwością.

 

 

Nasi drodzy Czytelnicy! Żałujcie, że Was tutaj nie ma! Istny szał! Żar z nieba! Środek dnia, a u nas gwiazdy! Właśnie pożegnaliśmy się z Muńkiem z T-Love – bardzo miły facet! Dużo mądrych rzeczy nam opowiedział. Odnalazł prawdziwego Boga, zaufał Mu i teraz kroczy Jego drogami. Pytaniom nie było końca. Zarówno tych zawodowych, o karierę, życie publiczne, jak i tych o sferę prywatną. Nie chcieliśmy wypuścić Muńka ze szponów naszej ciekawości. Po spotkaniu wianuszek fanów go otoczył. Każdy chciał zrobić sobie z nim zdjęcie, dostać autograf. A on pokornie i cierpliwie z uśmiechem spędzał z nami czas.

 

Spotkania w grupach

Spotkania w grupach traktowały o konflikcie i sposobach jego rozwiązywania. Uczestnicy mieli za zadanie ułożyć swoją piramidę wartości, którymi kierują się w życiu. Animatorzy pękali z dumy, kiedy dowiadywali się o tym, jak dla wielu osób Bóg i wiara stanowią najważniejsze podwaliny życia. Tylko dla nielicznych istotne były pieniądze, gry komputerowe i facebook 🙂 Kolejne spotkania w grupach odbędą się jutro. Przed nami pyszny obiadek, a po nim warsztaty!

phoca_thumb_l_sdm2013_wtorek-105

 

„Twoją łaskawość zawsze mam w pamięci…”

Dziś przeżywaliśmy pierwszą Eucharystię XX SDM-u, której zgodnie ze zwyczajem przewodniczył tegoroczny neoprezbiter – ks. Michał Tabak SCJ, obecnie posługujący w parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie. Na mszy pojawili się również księża współtworzący I SDM: Zdzisław Śmiertka i Czesław Bloch. Kazanie wygłosił ks. Robert Matysiak, mówił m.in. o tym, że należy dzielić się miłością oraz o tym, że najbliższy dla nas jest Jezus mimo, iż często o tym zapominamy. Żaden człowiek nie przesadza dużego drzewa, gdyż się nie przyjmie, należy zaczynać od ziaren, które powoli i pięknie wzrastają. Przedstawił nam na własnym przykładzie trud w podążaniu drogą powołania. Udowodnił, iż wielki wpływ na naszą wędrówkę mają osoby z naszego otoczenia.

Prezbiterzy są następcami apostołów, ludzi wielkich pragnień, angażujących się we wszystkie działania całym swoim serce i umysłem. Eucharystia nie jest tylko pokarmem – to ciało Chrystusa. Jezus pragnie byśmy naśladowali Jego czyny. Odnalezienie powołania wiąże się z wielkim trudem. Naszym aktem miłości wobec Pana mogą być nasze codzienne wybory oraz uwielbianie Go w Najświętszym Sakramencie.

Neoprezbiterowi pragniemy życzyć pełni Darów Ducha Świętego, wytrwałości w powołaniu oraz aby zawsze był solą ziemi i światłością świata…

phoca_thumb_l_sdm2013_wtorek-124

 

 

Fejsbóg – uwikłani

phoca_thumb_l_sdm2013_wtorek-140Wieczorem zgromadziliśmy się na nabożeństwie pokutnym przygotowanym dla nas przez ks. Piotra Chmieleckiego i Wioletę Łosieniecką z Krakowa . W scence ukazanych zostało dziesięć przykazań jako podstawowe źródło rachunku sumienia. Najważniejsze powinno być dla nas pierwsze przykazanie: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”. Coraz częściej zbaczamy z właściwej ścieżki, idziemy za pseudowartościami, które z czasem stają się dla nas ważniejsze niż Bóg. Rzeczywistość zostaje zastąpiona wirtualnym światem. Ks. Piotr zachęcał nas byśmy skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania, abyśmy oczyścili swoje serca, rozpoczęli pracę nad sobą i podążali nową drogą.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wielu z nas skorzystało ze spowiedzi.

Na koniec dnia wysłuchaliśmy bajki Księdza Kazimierza, mówił nam o tym iż „Barka bożego miłosierdzia to barka zwycięstwa, a pokój z Bogiem czyni nas ludźmi pokoju”.

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015