Sercańskie Dni Młodych

Włączeni w rodzinę

SDM XXIII, świeżości - bądź na bieżąco!      Autor: [ ] 0

Czwartkowy, SDM-owy dzień w centrum stawia RODZINĘ. Każdy z nas do jakiejś należy. Pliszczyńska Rodzina, którą od poniedziałku tworzymy poznaje się co raz lepiej. Na Jutrzni ks. Dariusz Lewczak SCJ podkreślał, że mimo wszystko życie to nie bajka. Ludzie, którzy nas otaczają również są bardzo realni.
Po kolejnych pracach w grupach, tym razem niesamowicie emocjonalnych, czas na najważniejsze spotkanie dzisiejszego dnia – Eucharystię.


Ks. Wiesław Święch SCJ /Przełożony Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Sercanów/, w czasie homilii zwrócił uwagę na fakt, że nigdy nie było łatwo wierzyć. Choć czasy sie zmieniają, to trud wiary pozostaje. A przecież to wiara zgromadziła nas na SDM-ie i na Eucharystii. To przez wiarę Bóg rodzi w nas swoje życie. Warto więc zadawać sobie pytania: Czym jest wiara? Czym jest wiara dla mnie? Dlaczego tu jestem?
Moc Ducha Św. uzdalnia nas do dawania świadectwa. Świadectwa wiary. O Ducha Św. trzeba prosić modląc się samemu ale i we wspólnocie.
Dla sercańskiej rodziny dzień dzisiejszy to wielkie świeto. 16 osób dołączyło do Ruchu Sercańskiej Młodzieży, a 5-ciu RSM-owiczów otrzymało sercański Krzyżyk, znak Miłości Chrystusa,  Wiary oraz chęci kontynuowania formacji na drodzę, którą nakreślił  Ojciec Jan Leon Dehon.
Jesteśmy włONczeni w RODZINĘ. Niech ta rodzina będzie święta!

 

 

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015