Sercańskie Dni Młodych

Warsztaty

SDM XVIII      Autor: [ ] 0

 

 

Warsztaty:

plastyczne,
-turniej piłki nożnej i siatkowej,
-Warsztaty motywacyjne „Sztuki mówienia TAK, sztuki mówienia NIE”,
-Warsztaty psychologiczne – „Trudne tematy”
-Zumba,
-beatbox,
-wokalne
-tańca izraelskiego
-i jeszcze inne
Szczegóły wkrótce..

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

Wykonanie bombki XVIII Sercanskich Dni Młodych, czyli jak za pomocą balona, nici, pędzla i krochmalu robić rzeczy, które będą cieszyć oczy!

Cel warsztatów:
-zapoznanie uczestników warsztatu z nowa techniką
-zwiększenie kreatywności, uczestnik potrafi samodzielnie wykonać bombkę zaprezentowana techniką
-kształtowanie postaw estetycznych,
-rozwijanie wyobraźni oraz zdolności twórczych (zdolności manualnych)
Warsztaty poprowadzi podobnie jak w zeszłym roku Gosia Struzik.

sdm bombka

 

ZUMBA
zumbaZumba to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku.Zumba jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o naszą kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia nas w świetne samopoczucie, które zostaje na długo, długo poza zajęciami. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywa nas do zabawy. Bardzo dynamiczna i ekscytująca kombinacja rytmów latynoskich i międzynarodowych, tj. merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha,
cha-cha, rumba, twist …. i wiele innych.
Zajecia bedzie prowadzic licencjonowany instruktor Zumby i prezenter fitness od wielu lat Katarzyna Dusik.

 

Wiesław Poleszak z ekipą – „Sztuka mówienia tak, sztuka mówienia nie”
– Warszaty psychologiczne „Trudne tematy”
Ekspert w zakresie pomocy społecznej, psychoprofilaktyki i psychoterapii, promocji zdrowia oraz kontaktu pomocowego, dynamiki małej grupy, metodyki oddziaływań profilaktycznych, konstruowania programów profilaktycznych, strategii działań profilaktycznych, ewaluacji programów profilaktycznych. Specjalizuje się w pomocy psychologicznej i programach rówieśniczych oraz w pracy w środowisku studenckim. Autor koncepcji i realizator Akademickiego Centrum Wsparcia UMCS. Aktualnie tworzy sieć pomocy studenckiej w WSEI.
Przyjedzie do nas ze swoją ekipą i będą nam pomagać uczyć się jak być „dobrym cwaniakiem”, który zna swoją wartość i który wie jak się zachować w różnych sytuacjach.
Pan Wiesiek pop rowadzi także warsztaty „trudne tematy”, gdzie nawet najtrudniejsze doświadczenia będziemy chcieli oswoić, zmierzyć się z nimi i nauczyć z nimi żyć.

 

BEATBOX (oj będzie się działo J )
-Każdego dnia na początku uczymy się poprawnej wymowy , ćwiczymy dykcję bo to ważne w beatboxie.
Zaczynamy od artykulacji samogłosek: A, E, I, O, U, Y. Robimy z nimi różne ćwiczenia, rozluźniamy mięśnie twarzy, bawimy się tym. Po czymś takim staramy się wymawiać z przesadnie otwartymi ustami różne zdania „łamanki”, jak na przykład „Cienkie talie dalii jak kielichy konwalii.” Następnie robimy ćwiczenia oddechowe, uczymy się oddychać przeponą.

-Pierwszego dni a po takiej rozgrzewce uczymy się podstawowych dźwięków – Stop a, Werbel, Hi-hat, opcjon alnie Keh. Na tym bazujemy pierwszego dnia.
-Drugiego dnia robi my rozgrzewkę, przypominamy sobie dźwięki, szlifujemy je i powoli zaczynamy układać proste bity jak P – c – Pf –c i P – c – Pf – P – c – P – Pf – c
-Trzeci dzień to Powtarzanie tego co już się nauczyliśmy i praktyka, praktyka, bo tylko ona czyni m istrza 😀 Tego dnia możemy też zacząć uczyć innych dźwięków, jeśli uczniowie dobrze opanują podstawowe. Linia melodyczna, Clicki, Rolle, Bongo? 😀 W piątek, czyli 4 dnia z tego co pamiętam jest występ podczas prezentacji pracy warsztatów, więc trzeba będzie też przygotować do tego ludzi.
-Czwarty dzień – zebranie wszystkiego razem, wskazówki do dalszego rozwoju, zabawa tym co już się nauczyliśmy. Prezentacja.warsztaty-1

WARSZTATY POETYCKIE
MIŁOSIERDZIE BOŻE JAKO DAR
Witam wszystkich i zapraszam do udziału w prowadzonych przeze mnie warsztatach.
-przywieźcie to, co napisaliście w wolnych chwilach                                               tn_p1050867
-ludzie z głowami w obłokach – niech się nie wstydzą
swojej twórczości – UJAWNIJCIE SIĘ!!!
-ja też przywiozę swoje wiersze – obiecuję
-pogadamy o poezji, o waszych ulubionych wierszach i na wiele innych tematów
-zaprezentujemy wspólnie napisany wiersz związany z hasłem SDMu podczas prezentacji warsztatów

Zapraszam Was serdecznie, kochani poeci i wierszokleci
do miłego zobaczenia w Pliszczynie!

Prowadząca warsztaty Elżbieta Martun

Magdalena Arciszewska – warsztaty tańca izraelskiego -Nirmal Hridaj
…czyli czyste serce najmocniej bije w ciele, które rozradowane tańczy!!!!!
W oparciu o bogactwo kultury Izraela i Pisma Świętego oraz naszych własnych doświadczeń i tego, co razem będziemy tworzyć zachwycimy się na nowo samym sobą i człowiekiem obok. Zatańczymy dla Boga i dla samych siebie…bo jak powiedział św. Augustyn: Człowieku! Naucz się tańczyć, bo aniołowie w niebie nie będą wiedzieli, co z Tobą zrobić ;-))))))))))
Moje ciało to pączuś 😉 nadziany marmoladą czy wspaniały dar pozwalający mi wyrazić siebie? Mamy ciało, duszę i umysł i nie zawahamy się ich użyć na chwałę Bożą ;-)))
Serdecznie zapraszam do spędzenia czasu na odkrywaniu tajników własnej duszy, radości tańca, symboliki gestów oraz bogactwa, jakie niesiemy dla siebie w kontakcie z drugą osobą.

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015