Sercańskie Dni Młodych

Warsztaty

SDM XXI      Autor: [ ] 0

-Sportowe – to piłka nożna i siatkówka (składy mieszane a więc wrażenia gwarantowane). Pamiętajmy że sport ma być też ZABAWĄ!

Beat Box

Warsztaty beat box’u poprowadzą Kacper i Bartosz z Łęcznej. Coś dla tych, którzy chcą oszczędzić na sprzęcie, sami tworząc sobie podkłady dla bitów.

 

 

-Wokalno-chórowe
W czasach, gdy wszyscy chcę być gwiazdami my udowadniamy, że najpiękniejszy jest gwiazdozbiór. Warsztaty z temperamentem i pasją poprowadzi Marysia Krawczyk

mariaKrawczyk

-’Ekspresja siebie’ Katarzyna Dusik                                                                                 kasiaDusik
W tym roku pracować będziemy nad Choreografia tańca „contemporary jazz” do muzyki: „She Wolf” (Filling to pices). Praca będzie polegała na przybliżaniu samemu sobie i innym emocji trudnych: Bólu, Cierpienia ale i Wolnosci, Piekna, Pasji jako antidotum na wszystko co trudne w naszym życiu. Hasłem warsztatów będzie: „WSZYSTKO CO TRUDNE, JEST ROZWOJOWE…

 

 

 

 

-Plastyczne- co ma wspólnego biżuteria z „filcem”? Zobaczymy! Prowadzące p. Katarzyna i Ela mają spory talent pedagogiczny!

qrzlab80io9vkhlweb

-Warsztaty psychologiczne
Temat warsztat: „Dowiedz się, jakim skarbem jesteś”

Jesteśmy studentami psychologii z WSEI z Lublina. Proponujemy Ci odkrycie najcenniejszego Skarbu, jakim jesteś Ty. Jeśli chcesz poznać swoją siłę i mocne strony oraz uczyć się być z innymi nie rezygnując z siebie- to ten warsztat jest dla Ciebie.

Witaj siostro!                                                                                  logo_psychologii
Witaj bracie!
Mamy dziś do zaproponowania wspólną pracę,
lecz nie z samego rana !
Odpowiedzi na pytania
w sobie szukać nie będziesz sama;
W atmosferze zaufania , wzajemnego poszanowania,
jest okazją do pogadania !
Na warsztaty przybywajcie
trudnych tematów się nie lękajcie !
Do spędzania razem czasu

zapraszamy już za „wczasu” 🙂

+ NAMIOT Rozmów
Tradycyjnie już wśród namiotów uczestników stanie także „namiot rozmów” . Dyżurować w nim będą psycholodzy, z którymi będzie można o wszystkim porozmawiać. Jeśli poruszył Cię jakiś temat poruszany podczas SDM-u, czujesz się samotny, nie potrafisz porozumieć się mamą, tatą, rodzeństwem, koleżankami, łatwo ulegasz naciskom innych, trudno jest Ci nawiązać nowe znajomości, nie wiesz co dalej zrobić ze sowim życiem, jaką szkołę wybrać…, lub po prostu chcesz trochę odetchnąć i po prostu porozmawiać, to właśnie „namiot rozmów” jest miejscem do którego możesz przyjść. Spotkasz w nim (młode), otwarte osoby, które chętnie z Tobą porozmawiają i podzielą się swoim doświadczeniem. Więc nie zwlekaj, jesteśmy dla Ciebie!

SONY DSC

 

-Rubik bez tajemnic                                                                                                              kostkaRubik
Piotr Andrzej Rubik (ur. 3 września 1968 w Warszawie) – polski wiolonczelista, kompozytor muzyki pop, filmowej i teatralnej, producent muzyczny oraz prezenter telewizyjny. Jeśli chodzi o kompozycję i dyrygenturę − Rubik jest samoukiem… 🙂

Ups….Oczywiście chodzi o kostkę Rubika 🙂

-W trakcie warsztatów:

-dowiesz się jak powstała kostka rubika, (co nie co historii, ciekawostek na temat kostki),
-nauczysz się jak ułożyć kostkę bez względu na to jak ktoś ją pomieszał,
-poukładasz też inne kości, jakich w zwykłym sklepie z zabawkami nie znajdziesz,
-dowiesz się na czym polega speedcubing (szybkie układanie kostki rubika na czas),
-spotkasz najlepszych układaczy na świecie,
-będziemy mówić o układaniu z zamkniętymi oczami do czego używa się mnemotechnik** (metod szybkiego zapamiętywania),kilka podstawowych nauczymy się, więc jak masz problemy z nauką w szkole to te warsztaty na pewno ci pomogą.

Prowadzący: Przemysław Piątek i „Mistrzowie”

 

-Patriotyczne – Królowie, święci, malarstwo, stroje, cechy charakteru, przeszłość, która jest ważna dla dziś i przyszłości, żołnierze wyklęci wczoraj i dziś! Prowadzące to Joanna i s. Hanna.

patriotyczne

-Medytacji i modlitwy
Kontemplacja jest modlitwą prostoty, spojrzeniem zwróconym ku Bogu. Jest niejako wykroczeniem poza zwykłe pojmowanie samego siebie, Boga, innych ludzi i całego świata. Nie chodzi w niej o stosowanie jakiejś metody, sposobu oddychania, siedzenia czy czegoś w tym rodzaju. Kontemplacja jest to coś, co nadaje się dla każdego. Powinna być tak naturalna, jak spojrzenie małego dzecka utkwione w twarzy ojca lub matki. George A. Maloney SJ

Na SDM będziemy starali się odkrywać obecność i działanie Pana Boga w otaczającej nas przyrodzie, ludziach, nas samych. Spotkania będą się odbywać na świeżym powietrzu, stąd prośba o zabranie wygodnych butów oraz odzieży przeciwdeszczowej, na wypadek niepogody.

Liczba uczestników warsztatu: 20 osób.

Prowadząca: s. Barbara Olejnik – nowicjuszka w Zgromadzeniu Najświętszego Serca Jezusa Sacre Coeur.

SONY DSC

-Improwizacji teatralnej
W tym roku tematem przewodnim warsztatów będzie absurd, który na co dzień towarzyszy ludziom. Punktem wyjścia w teatrze absurdu jest sytuacja zarysowana niemal realistycznie, traktowana jako pretekst do rozwoju niezwykłych wydarzeń ujawniających bezsens ludzkich wysiłków, poczucie zagrożenia i absurdalność świata. Z pewnością podczas warsztatów wkroczymy w świat rzeczy niewyobrażalnych i niepojętych.

Serdecznie zapraszam!

patryk-kuPatryk Kuś – Teatr jest moją pasją, którą chce się z Tobą podzielić. Przeprowadziłem ponad 2000 godzin warsztatów teatralnych z różnymi grupami wiekowymi. Ukończyłem Lart Studio i Akademie Praktyk Teatralnych Gardzienice.

Warsztat przeznaczony dla grupy do 20 osób.

I z ostatniej chwili…..

Rozgrzewka zapaśnicza….udało się będzie także w tym roku!!! Na warsztatach elementy rozgrzewki typowo zapaśniczej, chwyty w stójce oraz parterze. Strój warsztatowy najlepiej, aby koszulka była opięta ewentualnie włożona w spodnie, spodenki badź getry i buty sportowe.

Warsztaty poprowadzi Klaudia Krukowska Medalistka Mistrzostw Polski i Akademickich.

(to tak na którą wszyscy chcą się rzucić 🙂 )

dsc_2133

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015