Sercańskie Dni Młodych

Warsztatowe żniwo

SDM XXI      Autor: [ ] 0

Piątkowe popołudnie na SDMie to „owocobranie”. Od wtorku trwające warsztaty miały wreszcie okazję, by ujrzeć światło dzienne i ucieszyć nie tylko tych, którzy brali w nich udział. Po ostatnich, już kosmetycznych, poprawkach, próbach i ćwiczeniach, nastąpiło istne szaleństwo. Bogactwo i różnorodność tegorocznych zajęć pozwoliła każdemu znaleźć coś dla siebie.

Uczestnicy warsztatów „ekspresja siebie” wytańczyli to, co noszą w sercu. Grupa plastyczna pod okiem samego pliszczyńskiego proboszcza zaprezentowała swe dzieła-rękodzieła. To, co warsztaty psychologiczne zasiały w głowach i sercach zaowocuje zapewne w codzienności. Absurdalne improwizacje teatralne w trzech odsłonach, zwanych fachowo etiudami, zakończyły się wiadomościami z dzisiejszego „Kuriera lubelskiego”. Można było też w pełni zaangażować się w życie Jadwigi, Św. Jadwigi, w chwili decyzji o zamążpójściu. Warsztaty patriotyczne pozwoliły zobaczyć historie, dokładnie zobaczyć i przypomniały, że Ojczyzna to Bóg Honor i my. Kostki Rubika zostały ułożone w mig. Swoje ciężką pracą zarobione medale, puchary i nagrody odebrali sportowcy, którzy zostali SDMowymi mistrzami w siatkę i piłkę nożną. Zapaśnicy zaprezentowali jak dobrze upaść. Wiadomo jednak, że najważniejsze, by znowu powstać. O tajemniczej podróży w świat kontemplacji opowiadali ci, którzy brali w niej udział.

„ Kołtuny” i ich beat box i freestyle rozruszały nawet najbardziej sztywne SDMowe serca. Śpiewająco zaprezentowały się warsztaty wokalne. Na zakończenie połączone siły dosłownie wszystkich, wszystkich uczestników XXI SDMu uwielbiły Tego, dla którego podejmowane były warsztatowe trudy. „Tylko Jezus, królów Król” brzmiało spod pliszczyńskiej wiaty… i serce się wzrusza… i trochę żal, że to już powoli koniec

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015