Miało nam to zobrazować, że to, kim jesteśmy w życiu, na dobrą sprawę zależy od nas. Możemy być sztuczni, przykrywać się maską, nie potrzebować troski od innych i być sami dla siebie, natomiast nigdy nie osiągniemy pełni szczęścia i miłości.  Jeśli wybierzemy różę prawdziwą, to naszym pragnieniem będzie posiadanie w życiu osoby, która się o nas będzie martwić i wspierać zawsze, gdy nastanie taka potrzeba. W odpowiednim wyborze pomoże nam przytulenie się do Serca Jezusa. To właśnie On wskaże nam właściwą drogę i dzięki temu będziemy mogli miłować bliźnich.

Ten ważny dla nas wszystkich czwartek odbył się pod hasłem ,,Miłość bliźniego". Standardowo rano była jutrznia, a potem śniadanko. Praca w grupach, inaczej niż w inne dni, odbyła się przed południem. Po niej wzięliśmy udział w Eucharystii, podczas której dziesięcioro młodych ludzi wyraziło chęć wstąpienia do Ruchu Sercańskiej Młodzieży. Przyjęcie do RSMu w czasie jego jubileuszu 25-lecia było wyjątkowym przeżyciem dla nas wszystkich.

 Obiadek został zjedzony, a potem mięliśmy czas na wspólny chill albo warsztaty. W końcu nadeszła przez wszystkich wyczekiwana Dehoniada, na której zabawiali nas Wodzireje z Krakowa. Były dmuchańce, wata cukrowa, grill oraz jubileuszowy przepyszny tort. Odbył się też pełen emocji mecz Księża vs Reszta świata. Tradycja została dotrzymana i sercanie jak co roku pokonali młodzież.

 Wieczorem miał miejsce bal pod nazwą ,,Miłość Cię znajdzie", na którym bawiliśmy się ubrani w ulubione kolory. Dzień jak zawsze skończyliśmy bajką oraz Apelem Jasnogórskim oraz wspólnie wypowiedzianym słowem: Dobranoc!