Sercańskie Dni Młodych

Statystyka…

SDM XIX      Autor: [ ] 0

Co prawda namioty już dawno poskładane, trawa otrząsa się po pięciodniowym szoku, a kolorowe banery są już tylko wspomnieniem, nie mniej jednak nie możemy zapomnieć o tych z Was, którzy podczas tegorocznego SDMu towarzyszyli nami wirtualnie – przeglądając stronę internetową, czy też oglądając przekaz on-line. Pora zatem na odkurzenie statystyk z serwera 😉

W tym roku transmisja internetowa oglądana była 87099 razy, z czego unikalnych wejść odnotowano 1685. Tradycyjnie, oprócz widzów z Polski, mieliśmy przyjemność gościć obserwatorów z Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Ukrainy, Urugwaju, USA, Mołdawii, Francji, Brazylii, Węgier, Hiszpanii, Słowacji, Czech, Tanzanii, Korei, Kamerunu, Izraela, Finlandii, Austrii, Norwegii, Włoch oraz Australii (państwa wymienione zostały wg ilości wywołań transmisji). Najwytrwalsi widzowie pochodzili natomiast z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Włoch oraz Urugwaju – odebraliście naprawdę olbrzymią ilość danych 😉 Można by pokusić się jeszcze o wyszczególnienie pewnych miast, jednak jest ich zbyt wiele, a nazwy – szczególnie zagraniczne – nie zachęcają do ich wypisywania. Natomiast w Polsce pod względem oglądalności prym wiodły województwa mazowieckie, małopolskie oraz lubelskie. Sumarycznie, podczas trwania transmisji przesłany został ponad 1TB danych.

Równie ciekawie przedstawiają się statystyki serwisu WWW. Pod uwagę został wzięty ruch wygenerowany w okresie od 1 do 8 lipca, czyli w okresie „okołoesdeemowym”. W tym czasie odnotowano 359768 wejść, z czego 9470 unikalnych. Przeciętna sesja trwała do 30 minut (35%), ale co wytrwalsi przeglądali stronę jednorazowo do godziny (26%) a nawet do 5 godzin (15%) – byli to zapewne ci, którzy oglądali przekaz on-line. Około 1% to sesje trwające do 1 dnia – pozdrawiam dziewczyny z zapisów 😉 Największą popularnością cieszyły się galerie (odpowiednio w kolejności: poniedziałkowa, czwartkowa, wtorkowa, środowa, piątkowa) oraz treści multimedialne – ponad 55% wywołanych plików to pliki jpg. Hitem był również tegoroczny hymn, odsłuchany równo 1600 razy. Miło też wiedzieć, że większość użytkowników dba o swoje bezpieczeństwo – 29% używało najnowszej wersji przeglądarki Firefox (13.x) i systemu operacyjnego z rodziny Windows NT 6.1. Poszukujący strony w wyszukiwarkach używali jako słów kluczowych sdm, sdm pliszczyn oraz sercańskie dni młodych. Niestety, często trafiała się błędna wersja słowa sercanie – w postaci sercjanie, bądź sercianie. Geograficzny rozkład gości na stronie przedstawia się bardzo podobnie do widzów transmisji.

Pozostaje tylko cieszyć się z takiej liczby wirtualnych gości i mieć nadzieję, że za rok odwiedzą Pliszczyn osobiście 🙂

                                                                                                                                                                             Michał Chodkowski

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015