Sercańskie Dni Młodych

Spotkanie formacyjne w Węglówce 13 – 15 maja 2016

13 maja 2016 r., w piątek , bynajmniej nie przesądnie i nie pechowo, rozpoczęło się spotkanie formacyjne RSM-u. Tym razem młodzież, wraz z kapłanami zjawiła się w malowniczej Węglówce, gdzie została bardzo gościnnie przyjęta przez gospodarza – ks. Krzysztofa Ligockiego SCJ. Pierwszym punktem spotkania była wspólna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Ten czas był szansą, aby uświadomić sobie, kto jest fundamentem każdej wspólnoty.

Temat majowego spotkania brzmiał: „W poszukiwaniu dojrzałości”. Został on rozwinięty przez ks. Łukasza Grzejdę SCJ, który jest formatorem w seminarium i pomaga poszukiwać drogi do dojrzałości sercańskim klerykom. Tradycyjnie, nie zabrakło pracy w grupach, podczas których każdy mógł odkryć, czym jest jego dojrzałość. Centralnym punktem dnia była Eucharystia z kazaniem ks. Bartłomieja Króla SCJ.

Pomimo deszczowej aury, tuż po wieczornej adoracji, w czasie której młodzież pod przewodnictwem ks. Adam Pawlaka SCJ upraszała dary Ducha Świętego, wyszło słońce i udało się spędzić radosny wieczór przy ognisku. Każdy mógł odkryć w sobie mistrza pieczenia kiełbasy i podjąć pozytywną rywalizację w grze w kosza. Nie zabrakło również wesołych śpiewów. Oficjalna część dnia zakończyła się Apelem Jasnogórskim. Następnie, rozpoczęły się długie rozmowy i „integracja” przy ognisku, która trwała, trwała i trwała…

Niedziela – Zesłanie Ducha Świętego – była dniem powrotów. Po wspólnej Eucharystii z kazaniem ks. Adama Pawlaka SCJ oraz po uroczystym, niedzielnym obiedzie, młodzież udała się w podróż powrotną. Serca wszystkich były wypełnione darem Bożej radości i oczekiwaniem na kolejne spotkanie formacyjne.

Przeczytaj świadectwo-sprawozdanie.

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015