Sercańskie Dni Młodych

Spotkanie formacyjne w Pliszczynie 17-19 lutego 2017

spotkania, świeżości - bądź na bieżąco!      Autor: [ ] 0
„Patrzeć na Miłość”

„Patrzeć na Miłość” to hasło spotkania formacyjnego Ruchu Sercańskiej Młodzieży, odbywającego się w dniach 17-19.02.2017 r. w Pliszczynie. Spotkanie miało charakter otwarty, więc każdy chętny mógł wziąć w nim udział. Ostatecznie zebraliśmy się tam w ponad 30 osobowym składzie. Znajdowali się tam członkowie RSM działających we Florynce, Bełchatowie, Lublinie, Sosnowcu i Pliszczynie. 

Piątkowy wieczór rozpoczęliśmy od przywitań i kolacji. Dopiero po tym, gdy każdy był już najedzony, rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem ks. Bartłomieja Króla SCJ. Poza cichym wpatrywaniem się w Tego, który tak naprawdę jest celem każdego spotkania, możliwością spowiedzi oraz śpiewem, mieliśmy okazję do rozważania dwóch przygotowanych fragmentów Pisma. Po zakończeniu tego niezwykłego spotkania, mogliśmy udać się na upragniony spoczynek.

Drugi dzień spotkania rozpoczęliśmy standardowo od porannej jutrzni i śniadania. Następnie mieliśmy chwilę wolnego, po której odbyła się konferencja z ks. Łukaszem Ogórkiem SCJ. Jej tematem było nic innego, jak tylko niezwykłość adoracji. Po bardzo ciekawych zajęciach, nadszedł czas na mszę świętą. Później czas na obiad i czas wolny, który każdy wykorzystał w inny, lecz równie ciekawy sposób. Czas popołudniowy to praca w grupach, podczas której obmyślaliśmy przebieg tegorocznych Sercańskich Dni Młodych. Zakończyliśmy to bardzo owocnie, lecz szczegółów na razie nie zdradzimy… 😉 Już po kolacji, nadeszła pora na luźny wieczór z najróżniejszymi grami i zabawami. Ostatecznie, po dobrej zabawie, udaliśmy się do swoich pokoi w celu pójścia spać (lub nie).

Niedzielny poranek rozpoczął się podobnie jak ten sobotni. Po mszy świętej i obiedzie, nie pozostało nam nic innego, jak pożegnać się z nadzieją na jak najszybsze ponowne spotkanie, gdyż każdy, kto poznał atmosferę naszych spotkań wie, że jest to coś, za czym się bardzo tęskni i wyczekuje.

Kira M.

POWRÓT

Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015