Sercańskie Dni Młodych

SPOTKANIE FORMACYJNE W KOSZYCACH MAŁYCH 28-30 września 2018

spotkania, świeżości - bądź na bieżąco!      Autor: [ ] 0
„W nadmiarze miłości”

W dniach 28-30 września w Koszycach Małych odbyło się weekendowe spotkanie RSM-u pod hasłem: ,,Razem w nadmiarze miłości”. W trakcie tego wyjazdu rozmawialiśmy o naszej formacji w Ruchu Sercańskiej Młodzieży, jak również o tym, czym jest wynagrodzenie – hasło obecnego roku formacyjnego.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęliśmy kolacją, po której była adoracja Najświętszego Sakramentu. Był to czas modlitwy Słowem Bożym, jak również okazji do spowiedzi św.

Sobotni piękny poranek przywitaliśmy wspólną modlitwą, a następnie wiadomo – śniadanie. Głównym punktem tego dnia była Eucharystia ze słowem ks. Adama Pawlaka SCJ. Wysłuchaliśmy również krótkiego wprowadzenia ks. Bartłomieja Króla SCJ o tym jak wiele możemy otrzymać i jak wiele możemy dać innym będąc we spólnocie RMS-u. Zmierzyliśmy się również z tym, co przygotował dla nas ks. Marcin Wójcik SCJ na temat wynagrodzenia. Mówił o tym, jak często zapominamy o ostatnim z warunków dobrej spowiedzi oraz jak zadośćuczynienie ma wpływ na nasze życie. Od razu po konferencjach poszliśmy na obiad, po którym mieliśmy chwilę dla siebie. Po tej przerwie spotkaliśmy się ponownie, by przejść do kolejnego punktu programu, jakim była nasza ulubiona praca w grupach. Naszym zadaniem było przedstawienie naszej drogi jako członka RSM-u w oparciu o trzy filary Ruchu. Po prezentacji naszych plakatów poszliśmy do kaplicy, gdzie adorowaliśmy Najświętszy Sakrament rozważając fragment Ewangelii.

Po kolacji przyszedł czas wspólnej zabawy, która trwała do późna.

W Niedzielę po wspólnej jutrzni i śniadaniu przyszedł czas pakowania, aby spokojnie móc przygotować się do uroczystej Eucharystii. Nasze weekendowe spotkanie zakończył obiad, po którym wszyscy wróciliśmy do sowich domów.

Kinga

 

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015