Sercańskie Dni Młodych

Sobota – „Przekażcie sobie znak pokoju”

SDM XX      Autor: [ ] 0

Chlip, chlip!

Dziś jest ostatni dzień SDM-u!

Dzisiaj zamiast tradycyjnej Jutrzni, uczestnicy zgromadzeni pod wiatą odmówili Akt Ofiarowania. Następnie zebraliśmy się w mniejszych grupach regionalnych, aby pomodlić się dziesiątką różańca w swoich intencjach.

Ksiądz Jarek podziękował wszystkim sponsorom oraz zaproponował uczestnikom różne formy wakacyjnego wypoczynku z Sercanami.

Przed nami uroczysta Msza Święta na pożegnanie. Następnie powiemy sobie wszyscy „Do widzenia, do zobaczenia za rok!” Ech, trudne są te pożegnania…

Trudne pożegnania

Za nami ostatnia Msza Święta. Były podziękowania, łzy i pożegnania… Ks. Jarek zachęcał nas, byśmy szli do swoich wspólnot, grup, na uczelnie,do rodzin, na wakacje i nieśli dalej pokój i radość, które tu gromadziliśmy! Słowo skierował do nas również ks. Stanisław Mieszczak. Powiedział o początkach SDMu i o tym jak bardzo się raduje, że trwa on dalej i jest nas coraz więcej. Ks. Jarosław dziękował tworzącym SDM-em przez te wszystkie lata.

Pole namiotowe powoli robi się puste, uczestnicy odjeżdżają … jednak przed organizatorami i osobami, które pomagają, teraz trochę pracy! Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy i będzie nas więcej!

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015