Sercańskie Dni Młodych

Sobota – „Idźcie i bądźcie”…

SDM XIX      Autor: [ ] 0

TO JUŻ OSTATNIE GODZINY XIX SERCAŃSKICH DNI MŁODYCH… =(

Ostatni dzień XIX Sercańskich Dni Młodych już się zaczął… =( O poranku spotkaliśmy się pod wiatą, aby razem się pomodlić i podziękować Bogu za przeżyte tutaj chwile radości i możliwość doskonalenia siebie i swojej wiary. Mimo zaproszenia ks. Jarosława Grzegorczyka SCJ, które przepowiadało „piękną pogodę”, nie możemy mówić, że nie było gorąco =) W grupach, w których przyjechaliśmy do Pliszczyna, odmówiliśmy dziesiątkę Różańca Świętego, rozważając tajemnice Zesłania Ducha Świętego. Następnie udaliśmy się na nasze ostatnie wspólne śniadanie, mając zarazem nadzieję, że zjemy ze sobą jeszcze nie jeden wspólny posiłek na kolejnych SDM-ach =)

                                                                                                                                                                                 Kinga Kępa

CZYSTOŚĆ SERCA ISKRĄ DO SZLACHETNYCH CZYNÓW =)

phoca_thumb_l_07_07_12_sobota-45Ostatnie godziny każdych Sercańskich Dni Młodych to czas pożegnania i rozstania. Towarzyszą mu wielokrotnie łzy wzruszenia, smutek, ciepłe słowa oraz nadzieja, że spotkamy się jeszcze nie jeden raz tak na kolejnych SDM-ach, jak i czuwaniach czy rekolekcjach sercańskich =) Jednak najważniejsze pożegnanie ma zawsze miejsce na Mszy Świętej, kończącej Sercańskie Dni Młodych. To pożegnanie z samym Chrystusem, dla którego w tym roku w pierwszym tygodniu wakacji na XIX edycję tego wydarzenia do Pliszczyna zjechało się ponad 800 osób =) Dziś naszemu pożegnaniu z eucharystycznym Jezusem przewodniczył ks. Piotr Chmielecki SCJ =) W swoim kazaniu odniósł się do hasła dnia dzisiejszego: „Idźcie i czyńcie”. Nawiązał on do swojej obecnej sytuacji życiowej, bowiem po odpowiednich przygotowaniach w Warszawie za kilka miesięcy wyjedzie z Polski na misje, aby głosić Dobrą Nowinę ludziom, którzy Boga jeszcze nie znają lub którzy odrzucili Jego Miłość. Każdy z nas jest powołany jest do tego, żeby nieść Chrystusa innym w swoich miejscach zamieszkania oraz środowiskach nauki i pracy =) Z całą pewnością pomoże nam w tym czyste serce, którego właściwy stan uczyliśmy się zachować podczas tych kilku dni na XIX Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie =)

Pod koniec Eucharystii nastał czas na podziękowania, które wyraził w imieniu wszystkich organizatorów tegorocznego SDM-u główny szef całego wydarzenia – ks. Jarosław Grzegorczyk SCJ =) Sercańskie Dni Młodych to bardzo szerokie przedsięwzięcie, w którym pomagają dziesiątki, jak nie setki osób, dlatego jako uczestnicy i goście pliszczyńskiej ziemi pragniemy okazać swoją wdzięczność wszystkim tym, którzy w większym, bądź mniejszym stopniu okazali swoją pomoc i wsparcie dla tej inicjatywy =) Bez Was SDM nie byłby tak wspaniałym czasem pożytecznej zabawy i wzrastania w wierze! =)

W końcu z ust ks. Jarka wybrzmiały słowa: „XIX Sercańskie Dni Młodych uważam za zakończone”, które sprawiły, że tegoroczny SDM przeszedł już do historii, ale miejmy nadzieję, że dopiero właśnie teraz nastanie czas zbierania licznych duchowych owoców tego niezwykłego spotkania młodzieży =) Żeby coś mogło się zacząć, inne musi się skończyć, dlatego od dzisiaj zaczynamy powoli wybiegać myślami w przyszłość, a tam na horyzoncie gdzieś w oddali widać już… jubileuszowe XX Sercańskie Dni Młodych w 2013 roku! =)

phoca_thumb_l_07_07_12_sobota-36

Korzystając z okazji, pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które wraz ze mną tworzyły dla Was w tych dniach stronę internetową Sercańskich Dni Młodych, a zwłaszcza: Kindze Kępie, Klaudii Gajkoś i Natalii Kuśmierz za pisanie notatek, Zuzie Marciniak za ich tłumaczenie na język angielski oraz kl. Michałowi Tomace za robienie zdjęć =) Dziękuję za Wasze zaangażowanie, poświęcenie i dyspozycyjność =) Współpraca z Wami była czystą przyjemnością, a wszystko to na jeszcze większą chwałę Bożą =) Wyrażamy wdzięczność również Wam – wszystkim internautom zainteresowanym XIX SDM-em! To dzięki Waszej obecności nasze działania miały sens i motywowały nas do jeszcze większej pracy =) Życzymy Wam wszystkiego dobrego i do zobaczenia za rok na XX Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie! =)

                                                                                                                                                                   Tomek Siedlecki =)

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015