Sercańskie Dni Młodych

Rozpaleni mocą Ducha

SDM XXIV, świeżości - bądź na bieżąco!      Autor: [ ] 0

W czasie tegorocznego SDM-u, kiedy poznawaliśmy Ducha Świętego bardziej i bardziej, by być rozpalonymi Jego Mocą, nie mogło zabraknąć  Pasterza diecezji, na terenie której się znajdujemy.

Odwiedził nas arcybiskup Stanisław Budzik. W czasie Eucharystii młodzież z Pliszczyna przyjęła Sakrament  Bierzmowania. My wszyscy byliśmy tego świadkami. Z całego serca życzymy im, by każdego dnia doświadczali owoców Ducha. Oby byli bogaci w miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie.

Nasz ostatni, tegoroczny wieczór, przepełniło wzywanie Ducha Świętego . W modlitwie poprowadził nas ks. Jakub Kopystyński SCJ i SDM-owa  schola. Nabożeństwo to było podsumowaniem, ale i nowym początkiem. Znamy już owoce Ducha Świętego i wiemy dobrze, że potrzebujemy Go w naszej codzienności. Pragniemy żyć prawdziwie.

Na zakończenie dnia bajka o ciepłym i puchatym.  Dobroć i miłość przekazywana innym rośnie i się mnoży. Ode mnie zależy, czy będę dzielił się z innymi ciepłym i puchatym, czy zimnym i kolczastym. Oczywiście nasz drogi „ bajkoopowiadacz” podpowiedział, czym lepiej obdarowywać. Zimnego i kolczastego jest już wystarczająco dużo.

 

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015