Sercańskie Dni Młodych

Rozpaleni Duchem Świętym – Czy trwa?

newsy z serca, świeżości - bądź na bieżąco!, z serca      Autor: [ ] 0

Rozpaleni Duchem Świętym – Czy trwa?

Minęło już wiele miesięcy od zakończenia Sercańskich Dni Młodych. Nowa rzeczywistość szkoły, nowe wydarzenia, nawet już kolejna pora roku; za moment rozpoczniemy Adwent – ten piękny okres oczekiwania, chociaż od jakiegoś czasu bardzo komercyjny.

Jeszcze dobrze nie minie uroczystość Wszystkich Świętych, a już wyścig o klienta świąt Bożego Narodzenia; reklamy, wystawy, promocje itp. Wszystko na sprzedaż – łącznie ze Świętami! Jakoś bolesna to rzeczywistość, kiedy patrzymy, jak sfera ducha zostaje zdominowana przed świecidełka zewnętrznego opakowania. Oczywiście, świat się zmienia, idzie do przodu, rozwija się, ale czy musimy razem z tym gubić tradycję, duchowe wartości i religijną rzeczywistość?

Przecież prezenty, świętowanie, klimat rodzinny i odpoczynkowy Bożego Narodzenia są dlatego, że narodził się Jezus Chrystus – Słowo stało się Ciałem i nastąpiła Betlejemska Noc. A jednak patrząc na codzienność przygotowań i biznesowość tego czasu, uświadamiam sobie, jak trafne są słowa kolędy: „nie było miejsca dla Ciebie”…

Dlatego wracam do pytania, czy trwa w naszych sercach ogień, który Duch Święty rozpalił podczas dni pod pliszczyńską wiatą. Powróć do poszczególnych wydarzeń: nabożeństw, konferencji, spotkań z ludźmi, warsztatów, a nade wszystko chwil spędzonych na adoracji, tej indywidualnej w kaplicy, i tej wspólnej pod wiatą, czy Eucharystii, gdzie Chrystus rozpala swoją miłością. Czy trwa? Czy trwa ogień, który dużo łatwiej rozpalić niż podtrzymać?

Adwent to możliwość zatrzymania, by zabieganego – w codziennych zajęciach w szkole czy na studiach, a może w pracy – ducha wyciszyć i zapytać, czy nadal trwa ogień rozpalony przez Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania, a podgrzany podczas wakacyjnego spotkania pod pliszczyńskim niebem.

Owocnego czasu Adwentu, który skupi nasze serca na Tym, który jest źródłem świętowania!

Ks. Kazimierz SCJ

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015