Sercańskie Dni Młodych

Relacja z Sercańskiego czuwania Młodzieży w Lublinie

„Mówisz – Masz”

W nocy z 28 na 29 kwietnia pod hasłem „Mówisz – masz” odbyło się kolejne, wiosenne Sercańskie Czuwanie Młodzieży. Tym razem zawitaliśmy w parafii Dobrego Pasterza w Lublinie.

Całość rozpoczęła się o godzinie 19.00, kiedy już wszyscy byliśmy zgromadzeni w kościele, pełni radości z ponownego spotkania. Na początku nasze koleżanki z RSM-u przywitały każdą grupę oraz wprowadziły nas w temat czuwania. Po kilku radosnych piosenkach wysłuchaliśmy konferencji ks. Marcina Wójcika SCJ na temat modlitwy, jej sensu, mocy. Ks. Marcin przypomniał również, że modlitwa nie zawsze da nam to, co chcemy, ale to, czego prawdziwie potrzebujemy.

Następnie powitaliśmy kolejnego gościa, czyli siostrę Marię Teresę od Dzieciątka Jezus, która podzieliła się z nami świadectwem swego życia. Odpowiadała także na różne pytania. Dotyczyły one między innymi sensu modlitwy rodzącej relację z Bogiem. Ale były również pytania o plan dnia sióstr w zakonie klauzurowym.

Nie mogło oczywiście zabraknąć przerwy na posiłek, ale przede wszystkim była to okazja do spotkania znajomych i wspólnych rozmów.

Po przerwie nastąpiła adoracja, której towarzyszyła możliwość modlitwy wstawienniczej, a także spowiedzi świętej. Całości  nabożeństwa jak i czuwania towarzyszyła schola parafialna Dobry Pasterz, wychwalająca Boga pięknymi pieśniami. O północy odprawiona została msza święta kończąca czuwanie. Kazanie wygłosił ks. Krzysztof Napora SCJ, który przypomniał jak ważne jest, by trwać w Chrystusie. Po Eucharystii wszyscy ruszyliśmy w drogę powrotną do naszych domów.

Nie obyło się bez wymownej pamiątki, jaką był dziesiątek różańca. Każdy mógł go zabrać, a razem z nim wylosować uczestnika tego spotkania, za którego na kolorowym różańcu będzie się modlić.

Modlić się znaczy dać trochę swojego czasu Chrystusowi, zawierzyć Mu, pozostawać w milczącym słuchaniu Jego Słowa, pozwalać Mu odbić się echem w sercu. Nie musisz więc nic mówić, powtarzać w kółko żadnych regułek, jeśli chcesz – milcz. Wsłuchuj się w Jego głos, ofiaruj Mu siebie i swoje życie, wszystkie Twoje problemy, marzenia i nadzieje, Twoją naukę i pracę, Twoje radości i cierpienia, a On uczyni z tym co trzeba.

Do zobaczenia na SDMie w Pliszczynie!

Karolina D.

 

 

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015