Sercańskie Dni Młodych

RELACJA Z SERCAŃSKIEGO CZUWANIA MŁODZIEŻY W Kaliszu

Pokonaj swojego Goliata

„Pokonaj swojego Goliata” – pod tym hasłem 20 października odbyło się Sercańkie Czuwanie Młodzieżowe. Po raz pierwszy w długiej historii tych spotkań młodzież przyjechała do Kalisza, by się wspólnie modlić i przybliżać do Pana Boga. Łącznie z osobami, które przyszły tylko na świadectwa i konferencje było około 600 osób, czyli bardzo dużo.

Czuwanie było podzielone na trzy części. W pierwszej kolejności dla zorganizowanych grup odbyła się gra miejska „Śladami Dawida”, w trakcie której uczestnicy poznawali biblijną historię walki młodego Dawida z biblijnym olbrzymem Goliatem.

O godzinie 20.00 wszyscy uczestnicy zgromadzili się w Sanktuarium św. Józefa. Najpierw swoje świadectwo wygłosili nawróceni więźniowie z kaliskiego więzienia. Mówili bardzo poruszająco o tym, że z perspektywy więzienia zobaczyli, że w życiu nie są najważniejsze pieniądze, ale rodzina. Dopiero tam odkryli, że największą radość daje bezinteresowna pomoc innym. Mają do tego okazję uczestnicząc w różnych akcjach charytatywnych organizowanych przez zakład karny. Konferencję o królu Dawidzie wygłosił ks. Jakub Kopystyński SCJ. Mówił o tym, co zrobić, by każdy z nas mógł pokonać swojego Goliata – to czego się boi i to, przed czym ucieka.

Po konferencji był czas na ciepły poczęstunek. Przy solidnej grochówce, czy bigosie był czas na spotkanie i rozmowy ze znajomymi z SDM-u.

Trzecią część spotkania stanowiło nabożeństwo z okazją do spowiedzi oraz Msza św., której przewodniczył ordynariusz kaliski biskup Edward Janiak. Kazanie w trakcie Mszy wygłosił ks. Sławomir Knopik SCJ, wikariusz prowincjalny księży Sercanów.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie, za wspólną zabawę i modlitwę. Ogromne podziękowania dla kaliskiej młodzieży i ich duszpasterzy za tak wspaniałą gościnę.

materiały dzięki uprzejmości bratalbert.scj

 

 

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015