Sercańskie Dni Młodych

Relacja z sercańskiego czuwania młodzieży w Bełchatowie

„Wstań i Walcz!”
Sercańckie Czuwanie Młodzieży w Bełchatowie 29/30 kwietnia 2017 r.

Tygodnie przygotowań, wiele nieprzespanych nocy, mnóstwo głów pełnych pomysłów, a wszystko po to, by jak najlepiej przygotować spotkanie młodzieży z żywym Bogiem.

Sercańskie Czuwanie Młodzieży w Bełchatowie zgromadziło ponad 300 młodych osób: z Bieńkówki, Florynki, Koszyc Małych, Krakowa Płaszowa, Lublina, Pliszczyna, Sosnowca oraz Stadnik, a także z naszej parafii. Wszyscy od samego początku byli bardzo pogodni i radośni, nawet gdy pojawił się deszczowe chmury.

Po powitalnym grillu oraz licznych tańcach na chwałę Pana wszyscy udali się do kościoła, aby wysłuchać świadectwa Błażeja Strzelczyka i Aleksandry Kluz – twórców akcji „Zupa na Plantach”, którzy opowiedzieli nam, w jaki sposób można w dzisiejszym świecie walczyć o dobro.

Następnie zaczął się czas – powstawania. Młodzież z naszej parafii zaprezentowała pantomimę pt. „A Ty, co masz do oddania Jezusowi?”. Ukazującą moc działania Jezusa w naszym życiu. Po niej nastąpił czas adoracji Najświętszego Sakramentu oraz możliwość podzielenia się z Bogiem, tym co jest grobem w naszym sercu. Przez sakrament pokuty i pojednania mogliśmy doświadczyć miłości miłosiernej Boga. Następnie przez symboliczne zapalenie świeczki od Paschału włączyliśmy się w Chrystusa, który jest prawdziwym Światłem.

Po walce i powstaniu udaliśmy się, by pokrzepić nasze ciała. Szczęśliwi, bo najedzeni, wszyscy wrócili do świątyni, aby podczas uroczystej Eucharystii, pod przewodnictwem Prowincjała Księży Sercanów ks. Wiesława Święcha SCJ – świętować. Dziękując Jezusowi zwłaszcza za dar Zmartwychwstania, który ukazał nam, że śmierć nie jest końcem, ale początkiem lepszego – wiecznego życia.

Niech słowa jednego z uczestników czuwania będą podsumowaniem tego spotkania: „Bardzo fajne czuwanie. Naprawdę! Dobra robota!” Jeszcze raz wszystkim za wszystko! Wielkie Bóg zapłać!

Pamiętajcie! – Dopóki walczycie, jesteście zwycięzcami.

Ps. Zachęcamy napisania świadectw z czuwania. Jeśli doświadczyłeś Bożej miłości. Nie zostawiaj dla siebie! Tylko podziel się z bliźnimi!

Adres mailowy znajdziesz tutaj

Agnieszka I.

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015