Sercańskie Dni Młodych

RELACJA Z SERCAŃSKIEGO CZUWANIA MŁODZIEŻY NA TURBACZU

Wolność

19 września 2015 r. odbyło się Sercańskie Czuwanie Młodzieży, tym razem w „górskiej” odsłonie. Miejscem spotkania ze znajomymi, a przede wszystkim z Bogiem był Turbacz – niezwykle malownicze miejsce. Obecnie posługuje tam znany większości ks. Kazimierz Dadej SCJ, który od wielu lat opowiada „bajki na dobranoc” na Sercańskich Dniach Młodych pod pliszczyńską wiatą.

Temat wrześniowego czuwania stanowiła Wolność, która dla każdego uczestnika i uczestniczki oznacza coś innego. Sercańskie spotkanie było okazją do zrozumienia, że mimo, iż ludzie są od siebie różni – to wolność, którą daje Bóg, jest czymś co ich pięknie łączy. Chociaż warunki atmosferyczne nie rozpieszczały w drodze do schroniska, żaden z uczestników nie zrezygnował z wędrówki. Była ona okazją do modlitwy, osobistej refleksji oraz wysłuchania poruszających rozważań. Nie zabrakło również czasu na rozmowy z przyjaciółmi, którzy przyjechali z sercańskich parafii z całej Polski oraz ze Słowacji.

„Kiedy z lekkim opóźnieniem dotarliśmy do schroniska, czekało tam na nas smaczne jedzenie, ciepła herbata oraz miła atmosfera. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do kaplicy Matki Bożej Królowej Gorców na Rusnakowej Polanie, gdzie odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Można było skorzystać z sakramentu pokuty. Następnie uczestniczyliśmy w Mszy św., po której nastąpił czas na pamiątkowe zdjęcia na tle kaplicy, zejście na parking do autobusów i powrót do domów” – wspominają „czuwający”.

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015