Sercańskie Dni Młodych

Poznajmy się

SDM XXV, świeżości - bądź na bieżąco!      Autor: [ ] 0

Pierwszy dopołudniowy SDM-owy blok już za nami. Po niezmiernie miłej, choć chłodnej nocy zabrzmiało „Hej miśki czas wstać” i trzeba było podnieść się ze swojego legowiska. Po szybkiej toalecie, porannej gimnastyce, szybki bieg pod wiatę.

Z wielką mocą popłynęła żarliwa modlitwa, której przewodził ks. Sławomir Kuśmierz SCJ.
Wtorek to czas prezentacji grup. Było kolorowo, wesoło, nostalgicznie, kreatywnie, czyli dla każdego coś dobrego. Swoimi „metodami na głoda” podzieliło się 17 grup zorganizowanych i ci wszyscy, którzy przyjechali indywidualnie.

Był bełchatowski Sławomir, dwa chleby z Bieńkówki, bo dobroci nigdy za wiele, kosztowanie podpłomyków z Dorohuczy, słuchanie bajki z Florynką, tańce animowane przez uczestników SDM-u z Rybnika, Kraśnika, czy Mołdawii oraz filmik naszych gospodarzy, czyli grupy z Pliszczyna. Lublin, Stadniki, Kraków, Koszyce Małe, Kalisz, Sosnowiec, „Biskupiak” ( już wiemy, to nie miejscowość, to szkoła) oraz przedstawiciele Młodzieży Rodziny Sercańskiej mieli swoje 5 min. na scenie. Teraz wszyscy znamy się już bardzo dobrze. Jedno jest pewne pomimo różnorodności łączy nas chęć dzielenia się miłością, radością i dobrocią, by nikt wokół nie musiał głodować. 126 kg monet wzbogaci misyjne dzieło ZBIERAM TO. Nie trzeba wiele, by podzielić się sercem i pomóc innym.
W samo południe rozpoczęło się „Karmienie Miłością”, czyli Eucharystia. Ks. Tadeusz Michałek SCJ przypomniał w homilii o tym, że od 25 lat Sercańskie Dni Młodych, to czas uczenia się MIŁOŚCI, tej Chrystusowej, która daje pokój, szczęście i radość.

 

 

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015