Sercańskie Dni Młodych

Poniedziałek – „Błogosławieni jesteście…”

SDM XVII      Autor: [ ] 0

Wielkie odliczanie do rozpoczęcia XVII SDM-u nareszcie dobiegło końca. Po długich przygotowaniach i rocznej przerwie pliszczyńskie pole znów zaczęło zapełniać się namiotami. Dokładnie o godzinie 16:20 padły słowa, na które wszyscy czekaliśmy z wielką niecierpliwością. Wówczas główny organizator – ks. Jarek Grzegorczyk SCJ uroczyście ogłosił, że tegoroczne Sercańskie Dni Młodych zostały otwarte. Słowa te wzbudziły wielką radość w blisko 750 uczestnikach, którzy na to spotkanie przybyli z różnych regionów Polski. Jest wśród nas obecna młodzież z: Lublina, Ostrowca Świętokrzyskiego, Krakowa, Stadnik, Dobczyc, Koszyc Małych, Kamesznicy, Węglówki, Jastrzębia Zdrój, Książnicy, Bieńkówki, Florynki, Binczarowej, Sosnowca, Łęcznej, Bełchatowa, Zakrzewia, Biłgoraja, Kraśnika, Chełma, Nałęczowa, Fajsławic, Gdowa, Wieliczki, Bochni, Rybnika, Nowego Sącza, Tarnobrzegu, Chmielowa, Dorohuczy, Siemianowic Śląskich. Poza wymienionymi grupami, w tym roku gościmy również uczestników z Mołdawii. Po kolacji nastąpił tradycyjny punkt programu – prezentacja grup. Każda z nich przedstawiła wybrany artykuł spożywczy ze swojego regionu, który zgodnie z tematem tegorocznego SDM-u zaspokoiłby głód i ugasił pragnienie. Organizatorzy wybrali formę teleturnieju, który poprowadzili ks. Piotr Chmielecki SCJ i Sylwia – przedstawicielka grupy z Krakowa-Płaszowa. Dane produkty oceniała specjalnie powołana, niezastąpiona komisja. Rywalizację wygrała młodzież z Mołdawii, drugie miejsce zajęły Sosnowiec i Dorohucza, trzecie zaś Biłgoraj, Lublin-Czechów, Kraśnik i Ostrowiec Świętokrzyski. Nikt jednak nie został pokrzywdzony, ponieważ wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie. Po ogłoszeniu wyników wszyscy mieliśmy okazję spróbować prezentowanych smakołyków.

Na późny wieczór organizatorzy zaplanowali dla nas niespodziankę – Kino Nocnych Marków, w ramach którego mogliśmy obejrzeć projekcję polskiego filmu, pt. „Wszystko będzie dobrze”. Jego reżyserem jest Tomasz Wiszniewski, którego mieliśmy przyjemność dzisiaj gościć. Po seansie został przeprowadzony wywiad z p. Tomaszem. Jego inicjatorem był Mirek Kirczuk – członek chrześcijańskiego zespołu Full Power Spirit. Podczas tej dyskusji staraliśmy się odpowiedzieć na pytania: czy Bóg jest sprawiedliwy? Czy cuda w dzisiejszym świecie są możliwe? I czy sami wierzymy w to, ze mogą się one wydarzyć?

phoca_thumb_l_poniedzialek_32

Tradycyjnym zakończeniem dnia była bajka na dobranoc opowiedziana przez ks. Kazimierza Dadeja SCJ. Stała się ona kontynuacją rozważań o sprawiedliwej miłości Boga do człowieka.

phoca_thumb_l_poniedzialek_36

Jutro pierwszy pełny dzień XVII Sercańskich Dni Młodych. Co przyniesie nam ciekawego? Śledźcie na bieżąco naszą internetową stronę, na której będzie czekało na was dużo multimedialnych atrakcji.

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015