Sercańskie Dni Młodych

Poniedziałek – Błogosławieni jesteście

SDM XX      Autor: [ ] 0

Witamy!!!

Nadajemy już z pliszczyńskiej ziemi!
Jest nas tutaj sporo, bo aż 564 osoby. Mamy nadzieję, że jeszcze ktoś dojedzie, plac ugości jeszcze wiele namiotów.

Punkt zapisów działa na pełnych obrotach od paru dni. Przed nami oficjalne rozpoczęcie XX SDM-u, już nie możemy się doczekać. Pamiętaj, nie może zabraknąć też Ciebie!

Możemy oficjalnie wszystkich powitać na XX Sercańskich Dniach Młodych!

 

„XX SDM uważam za otwarty”, tymi słowami ksiądz Jarosław Grzegorczyk SCJ rozpoczął trwające przez najbliższy tydzień skupienia, modlitwy i radości w chwale Panu Sercańskie Dni Młodych.

 

Pliszczyńską bramę przez dwadzieścia lat trwania SDM-u przekroczyło ponad 10 tysięcy młodych ludzi z wielu zakątków Polski, Europy i świata. I my symbolicznie ją

przekroczyliśmy.

Po kilku słowach wstępu odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem z kaplicy pod samą wiatę, gdzie wspólnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa. Dzięki temu mogliśmy uświadomić sobie, że spotkaliśmy się tu dla Jezusa.

Tematem tegorocznego SDM-u jest kolejne z błogosławieństw „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój”.

Po krótkich ogłoszeniach księdza Jarosława, kilka słów skierował do nas ksiądz Kazimierz Dadej SCJ: „Witam Was w domu, czujcie się jak u siebie”. Następnie ksiądz Bartłomiej Król SCJ, jak co roku przedstawił nam ważne i pożyteczne ogłoszenia organizacyjne.

Ksiądz Jarek zaproponował nam szereg aktywności, których możemy się podjąć, tj. warsztaty wokalne, taneczne, sportowe, pierwszej pomocy, teatralne, bębniarskie, zapaśnicze i psychologiczne. W najbliższych dniach znajdziecie na naszej stronie szczegółowe relacje z tychże rozrywek.

Dzięki tym wskazówkom mogliśmy poczuć, że jesteśmy na właściwym miejscu, we właściwym czasie.

dsc_1760

 

Zaprezentujmy się

Po kolacji odbyła się prezentacja wszystkich grup, które przyjechały do Pliszczyna.
Są z nami grupy z: Lublina, Pliszczyna, Węglówki, Krakowa, Stadnik, Sosnowca, Ostrowca Świętokrzyskiego, Bieńkówki, Makowa, Kraśnika, Klementowic, Bełchatowa, Rybnika, Koszyc Małych, Dorohuczy, Binczarowej, Florynki, Podhala, a także grupy zagraniczne: z Mołdawii, Ukrainy i Białorusi.

Zgodnie z wcześniejszą prośbą, przywieźli oni elementy wystroju pokoju,
który każdy z nas zbudował podczas lubelskiego czuwania w maju. Uczestnicy mieli za zadanie wytłumaczyć, co znaczy dla nich pokój i co symbolizuje przywieziony przez nich „mebel”.

Takim sposobem w naszym pokoju znalazło się m. in. łóżko, okna, panele podłogowe, lampy, poduszki, lustro, obrazy i krzyż. Przez resztę SDM-owych dni będziemy przygotowywać się do zamieszkania w naszych umeblowanych pokojach.

SONY DSC

SONY DSC

 

Podsumujmy

Dzień już się kończy. Za nami mnóstwo emocji, spotkań po latach i moc uścisków. Wszyscy powoli zmierzają na spoczynek. W namiotach przed snem będzie chwila, aby przypomnieć sobie emocje dzisiejszego dnia: rozbijanie namiotów, przywitanie, procesja z Najświętszym Sakramentem, prezentacje grup. Tuż przed snem oglądaliśmy film „Gran Torino” i wysłuchaliśmy bajki na dobranoc księdza Kazka.

„Dobranoc kochane dzieci…”

SONY DSC

SONY DSC

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015