Sercańskie Dni Młodych

Niechciana Ewangelia

SDM XXVI, świeżości - bądź na bieżąco!      Autor: [ ] 0

Poniedziałek. Początek nowego tygodnia, a dla tych szczęśliwców, którzy przyjechali dzisiaj do Pliszczyna, początek 26. Sercańskich Dni Młodych. Rozbijanie namiotów, witanie się z ludźmi i gorące pliszczyńskie słońce.

Żeby tradycji stało się zadość, 26. Sercańskie Dni Młodych rozpoczęliśmy Mszą świętą, której jak co roku, przewodniczył ksiądz Michał Olszewski SCJ. Homilia na ten dzień nie była łatwym zadaniem nawet dla tak wytrawnego kaznodziei, ponieważ dzisiejsza Ewangelia pozornie nijak nie wpisywała się w tematykę naszego wydarzenia.

„To nie my czytamy Słowo Boże, to Słowo Boże czyta nas”, zauważył ksiądz Michał. Usłyszeliśmy fragment Ewangelii świętego Łukasza, mówiący o cudownych narodzinach Jana Chrzciciela. „Pójdziesz przed Nim, aby przygotować Jego drogi.” Te słowa nie zostały skierowane tylko do Jana, ale do każdego z nas. To my, wszyscy ochrzczeni, jesteśmy powołani, aby w naszym otoczeniu przygotowywać drogę dla Pana.

Na SDMie liczy się atmosfera. Jego ducha tworzy również wszystko, co zostało już wspomniane wcześniej, czyli rozbijanie namiotów i spotkania ze znajomymi. W tych momentach na naszych twarzach pojawia się uśmiech, ponieważ z niektórymi z nich nie widzieliśmy się cały rok.

Poniedziałkowe wieczory na SDMie kojarzą się przede wszystkim z seansem „pod chmurką”. Przed adoracją uczestnicy mieli okazję obejrzeć wyjątkowy film, „Największy dar”, którego tematem jest przebaczenie przez duże „P”. Na sam koniec wysłuchaliśmy tradycyjnej „Bajki na dobranoc”, która zawsze ma niepowtarzalny charakter. Wiecie dlaczego? Odsyłam do zdjęcia po prawej…

Galeria zdjęć

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015