Sercańskie Dni Młodych

Miłość leżąca w żłóbku

newsy z serca, świeżości - bądź na bieżąco!, z serca      Autor: [ ] 0
Miłość leżąca w żłóbku

Za siedmioma górami i siedmioma dolinami, gdzieś daleko, daleko i bardzo, bardzo dawno albo jeszcze dawniej pewien człowiek postanowił: „Chcę wiedzieć wszystko, i jeśli okaże się to konieczne, objadę cały świat”. Jak powiedział, tak też uczynił. Udał się w podróż dookoła świata.

Od największych profesorów nauczył się geografii, historii i wszelkiej możliwej wiedzy. Odkrył technikę, zafascynowała go matematyka, zainteresował się informatyką.


Nagrał na wideo, na dyskietki i na płyty kompaktowe wszystko, czego się nauczył i co odkrył. Powrócił do domu zadowolony i szczęśliwy.

Mówił: „Teraz wiem wszystko”.

Kilka dni później odwiedził bardzo znaną osobistość, znaną na całym świecie ze swojej nadzwyczajnej mądrości. Chciał porównać swoją wiedzę z wiedzą mędrca.

Ciągnęli losy o to, który z nich dwóch będzie zadawał pytanie jako pierwszy. Los naznaczył mędrca, który zwrócił się do człowieka z pytaniem: „Co wiesz o miłości?”.

Człowiek wyruszył w drogę bez jednego słowa.

Do tej pory przemierza świat.

 

6d29c16e7f2ca880a330a180aaf0237b Miłość jest największym wyzwaniem dla wszystkich istot żywych. Najsilniejszym. Dającym największą radość. Powiedz do tego, którego kochasz: „Chciałbym, żebyś wiedział, jak ważny jesteś dla mnie i że mógłbyś stworzyć ze mnie osobę, jaką
naprawdę jestem – jeśli zechcesz. Ty jeden potrafisz obalić mur, za jakim ze strachu się chronię. Ty jeden potrafisz ujrzeć mnie pod moją maską. Tylko Ty możesz wyzwolić mnie z mojego ciem
nego świata pełnego strachu, niepewności i samotności. Proszę Cię zatem, nie omijaj mnie. Wiem, że nie będzie to łatwe. Przekonanie o braku własnej wartości wznosi mury nie do przebycia. Im bliżej do mnie podejdziesz, w tym bardziej nieprzewidziany sposób, być może, zareaguję. Zobacz, wygląda na to, że walczę z tym, czego najmocniej pragnę.

Powiedziano mi, że miłość jest silniejsza od wszelkich barier, i na tym opieram moją nadzieję. Dlatego zburz ten mur twoimi silnymi, lecz delikatnymi rękami, ponieważ to, co jest we mnie niedojrzałe, jest bardzo wrażliwe i nie może wzrastać w zamknięciu. Nie pozostawaj w ukryciu. Potrzebuję cię”.

(Bruno Ferrero, „Ekspert”)

Kończy się Adwent. Jaki był? Odpowiedź niech płynie z Twojego i mojego serca. Podobnie szczere niech będzie spojrzenie na Adwent naszego życia, czyli codzienność. Nie tylko cztery ostatnie niedziele, ale moje zachowanie, wybory, relacje. Niech to całe podsumowanie prowadzi nas do Żłóbka, gdzie leży Miłość. A tam uklęknijmy obok Maryi i Józefa, w towarzystwie pasterzy, i te słowa o miłości, które zapisane są powyżej, uczyńmy naszą modlitwą prośby za siebie i wszystkich ludzi.

Powiedzmy Miłości, która zstąpiła: nie pozostawaj w ukryciu, nie chowaj się w Betlejem otoczonym wysokim murem. Oto otwarte jest moje serce, byś mógł się w nim narodzić, bo ja potrzebuję Cię, Jezu Malusieńki – Wielka Miłości.

Ks. Kazimierz SCJ

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015