Sercańskie Dni Młodych

Milczeć, by usłyszeć

SDM XXV, świeżości - bądź na bieżąco!      Autor: [ ] 0

Każdy z nas chce być wysłuchany i uszanowany, kiedy mówi o czymś ważnym. A jak jest z naszym słuchaniem? Pewnie bywa z tym różnie, jednak dzisiaj chcemy zamknąć usta, by otworzyć serce na słuchanie. Jedno słowo, może zmienić życie. Bóg chce do nas mówić, potrzebuje tylko naszego słuchania.

Środa, to dzień, kiedy po raz pierwszy spotkały się nasze małe grupy, by posłuchać o sobie oraz o sprawach ważnych i potrzebnych do nakarmienia naszego największego głodu. Poznawanie nowych ludzi jest bogactwem każdego SDM-u.
Po pełnym radości spotkaniu na zielonej pliszczyńskiej trawie nadszedł czas na Eucharystię. Każda Msza Święta jest niesamowitym czasem, dziś jednak było niezmiernie wyjątkowo, ponieważ była to Eucharystia prymicyjna. Mieliśmy możliwość dzielenia radości z dwoma „świeżymi” sercańskimi  prezbiterami : ks. Mateuszem Tomczykowskim oraz ks. Jakubem Gąsienica – Jacków. W czasie homilii ks. Jacek Szczygieł SCJ zwrócił naszą uwagę na fakt, że w czasie każdej Eucharystii spotykamy Żywą Miłość- Żywego Jezusa. Może warto zadać sobie dzisiaj pytanie, jakie słowo kieruje do mnie Bóg? Czy już Go usłyszałem? Czy stać mnie na to, by zadać sobie pytanie o moje powołanie, życie, drogę, wybory?

Nakarmieni Słowem i Eucharystią napełniliśmy nasze puste żołądki wspaniałymi pliszczyńskimi zupami. Słońce dziś również bierze dosyć czynny udział w SDM-ie. Mamy jasność w sercu i wokoło nas.

 

 

POWRÓT