Sercańskie Dni Młodych

Maleo

SDM XXV, świeżości - bądź na bieżąco!      Autor: [ ] 0

Muzyk, kompozytor, założyciel oraz lider zespołu Maleo Reggae Rockers. Jego relacje z pogrążonego w wojnie Aleppo poruszały serca tysięcy osób. Dariusz “Maleo” Malejonek, bo to o nim mowa, wygłosił dzisiejszego popołudnia konferencję zatytułowaną “Przebaczenia moc”.

W jej trakcie odpowiedzieliśmy sobie na ważne pytania, takie jak: “Do czego stworzył nas Bóg?”, “Jak kochać człowieka, który zrobił nam krzywdę?” czy “Jaką rolę w naszym życiu pełni Duch Święty?”.

Maleo podzielił się z nami swoją historią, przybliżył, chociaż odrobinę, niekiedy bardzo trudne oblicze świata muzyków i artystów. Opowiedział o sytuacji jaka panuje w Syrii i młodych ludziach tam mieszkających. O codzienności w miejscu gdzie każdego dnia budzimy się ze świadomością jak bliski może czyhać śmierć z rąk wroga.

Wykład ubarwiły przerywniki w postaci piosenek naszego Gościa, które są doskonałym przykładem na to, że przyjemna dla ucha muzyka może być też “napakowana wartościami”. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Dariuszowi za to spotkanie i liczymy na wiele kolejnych.

 

 

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015