Sercańskie Dni Młodych

Kto chce iść za mną

SDM XXIV, świeżości - bądź na bieżąco!      Autor: [ ] 0

Eucharystia, której przewodniczył Przełożony Polskiej Prowincji Księży Serca Jezusowego, Ks. Wiesław Święch, otworzyła kolejne karty historii Ruchu Sercańskiej Młodzieży. Przedstawiciele z kilku sercańskich parafii ( Kraków Płaszów, Florynka, Stadniki i Sosnowiec) zdecydowali się kontynuować swoją formację w RSM-ie. Natalia, Zuzanna, Filip i Szymon już oficjalnie należą do tej wspólnoty, natomiast : Zofia, Weronika, Renata, Anna, Michał i Aleksandra otrzymali z rąk Ks. Prowincjała Krzyż. Gest przyjęcia sercańskiego krzyża otwiera kolejny etap przygody w RSM-owej rodzinie.

Dzisiejszy dzień jest  wyjątkowy. Wyjątkowo więc, wybrzmiała BAJKA POŁUDNIOWA. Ks. Kazimierz Dadej SCJ nawiązując do patronów dnia dzisiejszego, Św. Piotra i Św. Pawła, zatrzymał nas nad prawdą o tym, że mimo różnorodności i odmienności, Duch chce nas utkać z tej samej miłości.

Woda, która jest symbolem życia oraz miłości, może wypełniać to puste miejsce w sercańskim krzyżyku. Piotr i Paweł swoją misję wypełnili i zakończyli, teraz czas na nas.

„ Pójdźmy tworzyć nowy świat…”

 

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015