Sercańskie Dni Młodych

Kronika XIV SDM-u

SDM XIV      Autor: [ ] 0

XIV Sercańskie Dni Młodych dobiegły końca. Wspaniały czas spędzony z Bogiem i ludźmi, na modlitwie, konferencjach i zabawie. Dni wypełnione z modlitwą, śpiewem, koncertami, warsztatami i sportem. Ufamy, że ten czas pomógł niejednemu i niejednej z Was pogłębić swoją osobistą relację z Jezusem.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy za rok….

 

Sercańskie Dni Młodych

 

to wyjątkowe spotkanie młodzieży w niewielkiej podlubelskiej miejscowości Pliszczyn, do której zjeżdżają młodzi niemalże z całej Polski, a nawet z zagranicy. W tym roku już po raz czternasty podjęliśmy wyzwanie budowania „cywilizacji miłości”, próbując zrozumieć przesłanie Jezusowego: „Błogosławieni ubodzy w duchu”.

Jakie są prawdziwe bogactwa?

Odnalezienie duchowego bogactwa nie dokonuje się przez gromadzenie rzeczy i przez wartości propagowane w mediach, ale wartości, które powodują w nas wzrost ducha. Zasadą propagowaną w mediach jest „tyle wolności ile własności”. Wolność jest jednak stanem ducha, który odkrywamy w imię Miłości Chrystusa i przyjmowaniem ścieżki, którą nam wskazuje.

Aby być bogatym duchowo trzeba wyrwać się z kultu rzeczy i różnorakich uzależnień. Bogactwa duchowe nie zawierają się w patetycznych pojęciach, ale w konkretnym działaniu. Wielkość życia mierzy się tym, z czego się rezygnuje, by osiągnąć wyższą wartość.

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Czujcie się członkami wielkiej Bożej orkiestry symfonicznej!, a solistom przypominajcie, że chrześcijaństwo nie jest jednowymiarowe. Budźcie w sobie artystę, poszukujcie bogactwa ducha!

„Ubóstwo, które ubogaca …bogactwo, które daje szczęście”. 6 dni z modlitwą, śpiewem, warsztatami i sportem.

– Koncerty (Viola Brzezińska; F.P.S; Aaron)

– zaproszeni goście…

– „bajki na dobranoc”

a w promocji: – Kaplica Adoracji i spowiednicy, którzy będą mieli czas!

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015