Sercańskie Dni Młodych

Konfrontacja serc

SDM XXVI, świeżości - bądź na bieżąco!      Autor: [ ] 0

Zimna noc, a po niej słoneczny poranek. Piątek 29 czerwca to w tym roku Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą świętujemy wraz z Księżmi Sercanami, o czym przypomniał ks. Wojciech Mazur w czasie porannej jutrzni.

Po modlitwie i śniadaniu odbyła się praca w grupach. Uczestnicy mogli zastanowić się głębiej nad tym, że nawet największy grzech to nie tragedia, bo Jezus jest zawsze z nami i pomaga nam powstać.  Przed południem uczestniczyliśmy w szczególnej Eucharystii. Ks. Wojciech Bochenek i ks. Dariusz Motyka odprawili swoją mszę świętą prymicyjną, zakończoną szczególnym błogosławieństwem wszystkich uczestników 26. Sercańskich Dni Młodych.

Po obiedzie był czas na kibicowanie drużynom piłkarskim. Rywalizowały zespoły Księży Sercanów oraz Krzoki czyli zwycięzcy gier w turnieju kwalifikacyjnym. Wynik meczu zadowolił księży, którzy wygrali z uczestnikami SDMu 8:5. Popołudnie upłynęło również na posumowaniu warsztatów. Nagrodzone zostały sukcesy piłkarskie i siatkarskie. Uczestnicy mogli pochwalić się wszelkimi nowymi umiejętnościami, a także zaprezentować efekty swojej pracy. Godzina 17 była szczególna. Na scenę wybiegli Hope for Street. Formacja złożona z młodych, których poraniło życie. Weronika, ofiara gwałtu ze strony wujka w wieku 10 lat. Silna, bo jak przyznaje mogłaby już być kilka metrów pod ziemią. Dziś, niemal dekadę po tragedii, wielbi Boga. Liderka, Ania Schmidt przekonuje, że to wiara budzi w niej potrzebę dzielenia się dobrem.

Wieczorne nabożeństwo „Serce Jezusa miłości pełne” prowadzone przez ks. Kazimierza Dadeja było osobistym oddaniem się każdego z nas Sercu Jezusowemu – Jezu, bądź moim Panem i Zbawicielem. Dzień zakończyliśmy ucałowaniem relikwii św. Małgorzaty Marii, prosząc o wstawiennictwo u Serca Bożego, abyśmy umieli żyć i ratować innych.

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015