Sercańskie Dni Młodych

Karolina D.

zaświadczamy      Autor: [ ] 0

Spotkanie formacyjne RSM-u w Węglówce (13 – 15 maja 2016 r.)

W dniach 13 – 15 maja 2016 r., w Węglówce, odbyło się drugie w tym roku szkolnym weekendowe spotkanie młodzieży należącej do RSM-u, podczas którego skupialiśmy się na zagadnieniu dojrzałości.

Zjazd rozpoczął się w piątek, wieczorem, ok. godz. 20 w Domu Rekolekcyjno–Wypoczynkowym Księży Sercanów. Po przyjeździe wszystkich grupek z sercańskich parafii, odprawiono adorację w kościele, podczas której pojawiła się możliwość spowiedzi. Eucharystia zakończyła się uroczystym błogosławieństwem. Po powrocie do ośrodka, w jadalni, zagraliśmy w grę integracyjną „Taboo”, ok. godz. 23 rozeszliśmy się do swoich pokoi. Następnego ranka, również w jadalni odprawiono Jutrznię, po czym zjedliśmy porządne śniadanie, jak na dobrego Polaka przystało ☺.

Po posiłku mieliśmy chwilę czasu dla siebie, następnie ok. godz. 10.15 ponownie zgromadziliśmy się w jadalni, by uczestniczyć w konferencji o dojrzałości, prowadzonej przez ks. Łukasza Grzejdę SCJ. Potem nastał czas na pracę na grupach, podczas której zadaniem uczestników było ustalenie jak wygląda dojrzałość, kolejno w: oczach Boga, świata, bliskich i nas samych. Po pół godzinie zaprezentowano wyniki pracy.

Następnie, nadszedł czas na Eucharystię. Tuż po niej, w jadalni, zebraliśmy siły na pozostałą część dnia. Po obiedzie każdy miał czas wolny. Około godz. 15.30, zgromadzeni (jak zwykle) w jadalni, z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy o tegorocznym XXIII SDM-ie. Poznaliśmy plan oraz zadania związane z organizacją wydarzenia. Następnie, o godz. 18 udaliśmy się na adorację, podczas której modliliśmy się do Ducha Świętego, prosząc o Jego Dary. W ramach wspólnego spędzenia czasu, ale również by nacieszyć nasze żołądki pysznościami, urządzono grill, który trwał i trwał i jakoś nie mógł się skończyć… Czas mijał na rozmowach, śpiewie i konsumpcji kiełbasek ☺.

W niedzielę, po Jutrzni oraz pysznym śniadaniu, odprawiona została Msza św. Następnie, mieliśmy chwilę wolnego, by przygotować się do powrotu do naszych domów. Po obiedzie nadszedł smutny moment pożegnań i rozstania, jednakże – by nie kończyć tego sprawozdania ze smutkiem – dodam, że już niebawem spotkamy się ponownie na Sercańskich Dniach Młodych ☺.

Spotkanie uważam jak najbardziej za udane i owocne duchowo ☺.

Relacja ze spotkania formacyjnego RSM-u w Węglówce tutaj.

Karolina D.

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015