Sercańskie Dni Młodych

Intro

SDM XVII      Autor: [ ] 0

Już po raz siedemnasty zapraszamy was na Sercańskie Dni Młodych, gdzie przez 6 dni młodzież z całej Polski – mieszkając pod namiotami – razem modli się, bawi, przeżywa swoją młodość, przyjaźń z Bogiem i drugim człowiekiem.

Wszyscy wiemy, co to znaczy być głodnym, spragnionym. Wiemy też, że czasami tęsknimy za przyjaźnią, szczęściem, miłością. A czy tęsknimy, pragniemy sprawiedliwości?

„Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…” to nad tym błogosławieństwem będziemy chcieli pochylić się w tym roku! Czym jest sprawiedliwość wobec samego siebie, wobec własnej rodziny, tej teraz i w przyszłości, a także sprawiedliwości w świecie, to są główne hasła i myśli przewodnie tych dni.

Sercańskie Dni Młodych, to warsztaty taneczne, psychologiczne, pierwszej pomocy, poezji, to rozgrywki sportowe w piłkę nożną, siatkową i badmintona. Na SDM-ie jest czas, by odnaleźć żywą wiarę i żywego Jezusa. CZEKAMY na Ciebie! Zapraszamy na dni, w których będziesz miał szanse nasycić swoje serce Bogiem, wspólnotą, radością i pokojem.

Grupy zorganizowane, (a także uczestników indywidualnych) zapraszamy aby już w pierwszy dzień zaspokoili pragnienie i łaknienie wielu :)! Przywieźcie (nawet symbolicznie), wodę mineralną, sok, napój (Pamiętaj o punkcie 7 regulaminu), który w waszym regionie jest najbardziej popularny, charakterystyczny, związany z waszym regionem. Przywieźcie także coś na po kolacyjny deser: cukierek, ciasteczko, wafelek, lizak cokolwiek by osłodzić życie chętnym, spragnionym, złaknionym! Niech prezentacja grup stanie się ucztą smaków dla spragnionych i złaknionych!

Lektorzy przywożą ze sobą albę!

Chętni do fizycznej 🙂 pomocy przed SDM-em mile widziani!

C@B

C@B

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015