Sercańskie Dni Młodych

„Historia z Chrystusem zawsze kończy się Happy Endem” – Adam Woronowicz.

SDM XXI      Autor: [ ] 0

Te słowa, wypowiedziane podczas pierwszego „Spotkania z Gościem” tegorocznego SDMu, stały się myślą przewodnią konferencji Adama Woronowicza. To aktor i wykładowca szkoły filmowej w Łodzi, zagrał w takim filmie jak „ Popiełuszko” czy serialu „Czas Honoru”, gdzie wcielił się w postać płk Wasilewskiego.

„Ks. Jerzy był tak zwyczajnym kapłanem, miał ostry charakter ale dał się pociągnąć Chrystusowi do końca”. Nasz gość nie znał bohatera filmu osobiście, ale żywe wciąż są w nim wspomnienia tamtych lat, gdzie ks. Popiełuszko, szczególnie wśród środowiska ludzi pracy stał się żywą legendą. Pan Adam wspomniał o kilku spotkaniach z mamą ks. Jerzego, panią Marianną Popiełuszko i nie ukrywał że sam modli się do bł. Ks. Popiełuszki.

„ Dobro jest trudniejsze do zagrania niż zło, bo jest bezkresem”. Pan Woronowicz, mówiąc o swej pracy aktorskiej jasno podkreślił jak duże znaczenie ma zaufanie Bogu w jego życiu. Zaufanie bez którego nie wie jak potoczyłaby się jego historia życia. Które pozwoliło mu odkryć, że każdy kryzys jest czymś wspaniałym, bo zmusza człowieka aby powrócił do źródła szczęścia, którego każdy człowiek szuka w życiu.

 

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015