Sercańskie Dni Młodych

Dzień szósty

SDM XV      Autor: [ ] 0

Sobota jest dniem rozjazdów. Do południa został zachowany plan dnia, aczkolwiek trochę zmodyfikowany. Nie było już tradycyjnej jutrzni pod wiatą, ale każdy modlił się indywidualnie w grupie, z którą przyjechał do Pliszczyna.

O godzinie 8.30 była Msza święta, której przewodniczył ks. Marek Iwański. Kazanie natomiast wygłosił ks. Bartek Król, który naszą walkę ze smutkiem i złem porównał do walki piłkarzy z przeciwnikami.

Każdy z nas w swoim życiu powinien mieć „Don Leo”, który opracuje taktykę działania i obrony. Tym „Don Leo” jest Bóg, który zawsze pokaże nam najlepsze zagranie, by wygrać z grzechem.

Nie mogło oczywiście zabraknąć śniadania, na wzmocnienie sił. Temu wyzwaniu w sobotni poranek dzielnie stawiła czoła grupa z Lublina.

Po śniadaniu nadszedł czas na pakowanie i porządki. Pole namiotowe opustoszało i na nowo stało się ogrodem klasztornym. XV Sercańskie Dni Młodych dobiegły końca… Już dzisiaj zapraszamy na kolejny, XVI SDM, którego tematem będzie kolejne błogosławieństwo – „Błogosławieni cisi…”

Zapraszamy za rok 🙂

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015