Sercańskie Dni Młodych

Dzień pierwszy

SDM XV      Autor: [ ] 0

Oficjalne rozpoczęcie XV Sercańskich Dni Młodych nastąpiło o godz 16.00, jednak już od rana na placu przed domem Księży Sercanów w Pliszczynie trwały prace przy rozplanowaniu i porządkowaniu obozu. Kolejne kolorowe namioty, które jak barwne kwiaty zakwitały na zielonej trawie były znakiem kolejnych grup przybywających na doroczne spotkanie Młodych ze wszystkich stron Polski: miedzy innymi Krakowa, Bełchatowa, Frampola, Sosnowca, Dorohuczy, Lublina, Kraśnika, Stadnik, Klementowic, Bińkówki. Wspólnie stanowimy grupę ponad 650 osób.

Ostatnie prace nad dekoracją, ostatnie próby grupy muzycznej, ostatnie ustalenia organizacyjne i wreszcie krótkie zdanie wypowiedziane przez ks. Przemysława Kozaka: „XV Sercańskie Dni Młodych uważam za otwarte!”.

Tegorocznym tematem spotkania młodzieży jest drugie z ośmiu błogosławieństw wypowiedzianych przez Jezusa: „Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni”.

Pierwszy wieczór XV Sercańskich Dni Młodych rozpoczął się od koncertu zespołu Porozumienie, następnie przypomnieliśmy sobie dwa poprzednie spotkania w czasie których rozważaliśmy Mateuszowe wprowadzenie do Kazania na Górze (2006) oraz pierwsze błogosławieństwo: „Błogosławieni ubodzy w Duchu, albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie” (2007).

Ze wzruszeniem, ale i ogromną radością patrzyliśmy na zdjęcia z tamtych dni, przypominaliśmy sobie twarze przyjaciół i wspólnie odśpiewaliśmy hymny poprzednich SDM-ów. Zastanawialiśmy się także co przez ten czas zmieniło się w naszym życiu, jakimi ludźmi byliśmy dwa lata temu, jacy jesteśmy teraz. Wszystkie nasze intencje, z którymi przyjechaliśmy do Pliszczyna ofiarowaliśmy Panu Jezusowi w wieczornej adoracji. Poprosiliśmy o dobre przeżycie tych dni, w naszej modlitwie pamiętaliśmy o nieobecnych, ich także poleciliśmy Sercu Jezusa. Pierwszy dzień SDM zakończyła bajka na dobranoc, tradycyjnie już opowiedziana przez ks. Kazimierza Dadeja.

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015