Sercańskie Dni Młodych

Drabina do celu

newsy z serca, świeżości - bądź na bieżąco!, z serca      Autor: [ ] 0
 Drabina do celu

          Za siedmioma górami i siedmioma dolinami, dawno, dawno temu był sobie ogród, niestety zamknięty w ogromnych murach i wzbudzający ciekawość wielu ludzi. Wreszcie, pewnej nocy, czterech ludzi zaopatrzyło się w długą drabinę, żeby zajrzeć, co też tam może być. Kiedy pierwszy z nich dotarł na wysokość muru, zaczął się głośno śmiać i zeskoczył do ogrodu. Wspiął się drugi, zaczął się śmiać i także skoczył w głąb. Podobnie uczynił trzeci.

          Kiedy przyszła kolej na czwartego, ujrzał z wysokości muru wspaniały ogród z drzewami owocowymi, fontannami, rzeźbami, przeróżnymi kwiatami i tysiącem innych rozkoszy. Ogromnie silne było pragnienie, by się rzucić w głąb tej oazy zieleni i spokoju, ale przeważyło inne pragnienie: by iść przez świat i opowiadać wszystkim, że istnieje taki ogród i że jest tak piękny.

          Właśnie taki człowiek jest zbawcą ludzkości. Kto, ujrzawszy Boga, pragnie podzielić się z innymi tą wieścią, ten pewnego dnia zajmie w tym ogrodzie szczególne miejsce – blisko serca samego Boga.

          Czy to tylko bajka? Ogród SDM-u trwa już tyle lat. Przychodzimy, by ujrzeć Boga, zachwycić się Jego otwartym sercem, a potem mówić innym z wypiekami na twarzy o Bożym, otwartym, kochającym sercu. Może łatwiej jest wskoczyć do tego ogrodu i radować się jego niesamowitym pięknem, ale głosić innym, że istnieje taki ogród, to nie lada wyzwanie – wymaga odwagi zwłaszcza w dzisiejszym świecie, szczególnie w środowisku młodych. Może nawet lepiej nie wskakiwać, bo potrzeba drabiny, wysiłek wspinaczki, nie wiadomo co za tym murem, może lepiej nie… pewnie i tak się nie uda, po co się wychylać. I wiele, wiele innych temu podobnych. Niech sobie już ten ogród będzie otoczony murem, a ja dam sobie spokój z marzeniami o pięknym ogrodzie. I tak szarzejemy, obojętniejemy, zajmujemy się poszukiwaniem wirtualnych ogrodów, cieszymy się z nowej aplikacji do takiej sztucznej rzeczywistości, a to, co realne, zamykamy w bajkach.

Może jednak znajdzie się kilku, którzy przystawią drabinę, zadadzą sobie trud, by się wspiąć i ujrzeć… A potem iść przez świat z radosną opowieścią.

Mamy piękną drabinę, która pozwala nam wejść do ogrodu Boga. Każda tajemnica różańcowa, szczególnie w miesiącu październiku, to szczebel, po którym idziemy coraz wyżej, przybliżając się do serca samego Boga. Miej odwagę, by zdobywać kolejne szczeble i wychodzić wyżej i wyżej, i jeszcze wyżej, pociągając za sobą innych. To jest ta niesamowita siła przyciągająca coraz więcej chętnych, by się przekonać, że istnieje taki ogród i że jest taki piękny.

Odwagi! Weź do ręki tę drabinę różańcową – szczeble tajemnic radosnych, światła, bolesnych i chwalebnych – i ruszaj do ogrodu, by pewnego dnia zająć w nim szczególne miejsce – blisko serca samego Boga.

 

                                                                               Ks. Kazimierz SCJ

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015