Sercańskie Dni Młodych

Czas ucztowania

SDM XXV, świeżości - bądź na bieżąco!      Autor: [ ] 0

Przyznać trzeba, że poranna aura nie była powalająco radosna. Deszcz, chmury, szaro, buro, tak trochę nie fajnie. Jednak poranne radiowe przeboje i nasze pozytywne nastawienie przegoniły chmury z serca i z nieba. Mamy dowody na to, że Pan Bóg na serio nas lubi i chce, byśmy ucztowali z radością. Kolejna praca w grupach podprowadziła nas pod piękno Eucharystii, Która jest odpowiedzią na głód naszego serca.

 

Każdego dnia SDM-owa pliszczyńska wiata gromadzi nas wokół Chleba, Który jest dla nas łamany. Dzisiejszej Eucharystii przewodniczył ks. Wiesław Święch SCJ- prowincjał księży sercanów.  Przyjął on kolejnych kandydatów do Ruchu Sercańskiej Młodzieży.  RSM wzbogacił się o 13 nowych, kreatywnych, wspaniałych młodych ludzi. Po dwuletniej formacji krzyżyk sercański przyjęło 11 odważnych RSM-owiczów. W czasie homilii ks. Prowincjał uwrażliwiał nas, byśmy pamiętali, że Jezus jest dziś z nami, na tym miejscu, na którym jesteśmy. Jezus nie tylko zna nasze drogi ale sam jest Drogą.

To jednak jeszcze nie wszystko. Po raz pierwszy na SDM-ie wręczone były medale. Tak właśnie. Uhonorowani zostali : ks. Roland Hopciaś, ks. Stanisław Gałat, ks. Kazimierz Dadej SCJ i ks. Tadeusz Michałek SCJ.  Choś lata lecą i może siły fizyczne już nie te, od 25 lat towarzyszą Sercańskim Dniom Młodych ucząc nas, ze młodość to stan ducha.

 

 

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015