Sercańskie Dni Młodych

Czas serca

SDM XXV, świeżości - bądź na bieżąco!      Autor: [ ] 0

Po szaleństwie Święta Radości i niezmiernie krótkiej nocy nadszedł piątkowy poranek. Jutrznia, śniadanie i ostatnia praca w grupach. Z każdym dniem odkrywamy, że Eucharystia kryje w sobie niezmierne bogactwo.

 

Kilka słów komentarza liturgicznego przed każda SDM-ową Mszą Świętą niezmiernie pomaga zrozumieć znaki, gesty i słowa, które w czasie liturgii się znajdują. Dzisiaj ks. Łukasz Ogórek SCJ przybliżył nam o co właściwie chodzi z tym przekazywaniem sobie „znaku pokoju”. Każdy z nas zatęsknił, za takim doświadczenie bliskości Pana, w którym nawet sytuacje pełne sztormów i burz w naszym życiu przetrwamy pełni pokoju, bo z pewnością, że Bóg jest blisko.

Stół Słowa dzisiejszej Eucharystii był przeobfity. Biskup Marek Solarczyk, którego dzisiaj gościmy w przepiękny sposób ukazał jak wielką opoką, czyli fundamentem, na którym możemy budować dobre życie jest chleb, wino i woda. Kropla wody rozmywa się w winie. Nasze człowieczeństwo równie podobnie możemy zanurzyć w Mocy Boga i zostanie ono przemienione oraz umocnione łaską Boga. Chleb składa się z zmielonego ziarna. My stajemy przed Bogiem z tym, co nasze, Bóg z tym, co Jego i czyni rzeczy niemożliwe. Życie każdego z nas może być chlebem dla innych. Bóg może to sprawić.

Na koniec Eucharystii bp Marek obiecał, że za rok poprowadzi popołudniowe warsztaty mechaniczne. Reklamą było szybkie wyjaśnienie jak czterosuwowy silnik może obrazować Eucharystię przez swoje ssanie, sprężanie, spalanie i wydech. Ciąg dalszy nastąpi na 26. SDM-ie. Już nie możemy się doczekać.

Po Eucharystii prawdziwa Agape, czyli obiad z Biskupem. Trochę szkoda, że to już ostatni tegoroczny obiad. Cieszymy się jednak, bo jeszcze jesteśmy razem i mamy okazję dzielić się sercem, dobrem i życzliwością.

Duuużo więcej zdjęć na profilu fb bpa Marka: https://www.facebook.com/pg/bpmsolarczyk/photos/?tab=album&album_id=1705575406157341

(tak na marginesie: zachęcamy do polubienia strony facebookowej bpa Marka Solarczyka 🙂

 

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015