Sercańskie Dni Młodych

„Błogosławieni, którzy nie widzieli…”

SDM XXI      Autor: [ ] 0

Szczęśliwymi, błogosławionymi nazywani są ci, którzy pomimo tego, że nie widzą wierzą. Po dzisiejszych warsztatach ośmielę się jednak stwierdzić, że niektóre rzeczy warto zobaczyć, by szczęście i radość były większe.

Nowością dzisiejszego dnia były warsztaty wojskowo- militarne. Dosłownie wystrzałowa sprawa! To nic, że było głośno i groźnie, wszak „ za mundurem…”

W chłodnym kościółku grupa wokalna pod czułym okiem i uchem Marii Krawczyk perfekcyjnie szlifuje kolejne utwory. Przy dzisiejszym słoneczku cień na wagę złota, szczególnie po kolejnym meczu siatkówki, czy piłki nożnej. Grupa teatralna ćwiczy dzielnie. Rubikowych tajemnic już prawie nie ma, a biżuteria z filcu coraz to ładniejsza.

Wzrok to niesamowicie ważny zmysł. Uczestnicy warsztatów medytacyjno-modlitewnych zakosztowali dziś jak patrzeć, by dostrzec Boga obecnego tak blisko nas. S. Barbara, która prowadzi spotkania, jest pod wielkim wrażeniem otwartości, odwagi i szczerości uczestników tych warsztatów. Najważniejsze i tak jest to, czego nie można dostrzec wzrokiem, albo inaczej: to, co widzi serce.

Błogosławieni, którzy nie widzieli, szczęśliwi i ci, którzy dostrzegają piękno wysiłku swojej pracy.

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015