Sercańskie Dni Młodych

Biblia muzyką pisana

SDM XXIII, świeżości - bądź na bieżąco!      Autor: [ ] 0

Czy wiesz co to Qumran? Dzięki Michałowi Kaczorowi i jego pasji my już wiemy. Nasz Gość połączył w jedno, to co lubi robić: pasje do muzyki i podróżowania. Tak powstały „Muzyczne podróże”.
Odwiedził Egipt, Jordanię, Syrię, Izrael, Turcję i jeszcze wiele innych miejsc, w których zasłuchany był w muzykę oraz zapatrzony w instrumenty, z których ona wypływała. Te podróże pomogły również w zrozumieniu Pisma Świetego przez dotknięcie kultury krajów, na terenie których powstawała Biblia.

Po wspaniałym spotkaniu jesteśmy bogaci w wiele informacji. Rozróżniamy bębny obręczowe od kielichowatych, flety z drewna śliwkowego od bambusowych piszczałek, lutnie od harfy.( A król Dawid grał na lirze, jakby co…)
wiele wspólnego ma żółw i lutnia, antylopa i shofar. Między „kinolem” a „kinorem” jest zasadnicza różnica. Są również bardzo muzyczne gliniane donice. Pan Michał zabrał nas we wspaniały świat muzyki.
Przez chwilę mogliśmy sie poczuć jak w rasowym studiu nagrań. Po szybkim kursie cała pliszczyńska wiata poczuła wspólny rytm. Na zakończenie modlitwa „Ojcze Nasz” po aramejsku, czyli dokładnie w języku, którym posługiwał się Jezus. Masz marzenia? Realizuj je i spełniaj wolę Boga, którą wlewa przez pragnienia do twego serca. Warto zadawać sobie pytanie, jakie ona są…

 

POWRÓT
Ks. Jakub Kopystyński SCJ, moderator
Pliszczyn 78, 20-258 Lublin
telefon kontaktowy: 81 751 00 84 | e-mail: sdmrsm@sercanskie.pl
Duszpasterstwo RSM, nr rachunku bankowego: 84 1600 1462 1847 3641 5000 0015